Düğün müzikleri nasıl seçilir

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Her kadının hayali elbette evlenirken güzel anılarla hatırlayacağı bir düğün gerçekleştirmek. Ancak düğün hazırlıklarının ortasındayken birdenbire ortaya çıkan düğün müzikleri konusu pek çok çiftin kafasını karıştırabiliyor. Zira evlenen çiftlerin dinledikleri ya da sevdikleri müzikler ile ziyaretçilerinki çok farklı yerlerde olabiliyorlar. Dolayısıyla bu durum düğünde herkesi nasıl memnun edeceğini kara kara düşünen çiftleri oldukça zorluyor. Sizler için düğün müziklerini seçmeyi daha kolay hale getirecek bazı önerilerimiz var.

Profesyonel bir ekiple birlikte hazırlıyorsanız

Seçimlerin pek çoğunu onlara bırakabilirsiniz ancak ekibin yeterince profesyonel olmadığına inanıyorsanız elbette bütün listeye el atmanız gerekebilir. Bu durum biraz da genç çiftin bütçesi dahilinde belirleniyor. Pek çok orkestra ekibi bütün listeyi kendisi ayarlasa da, sizden bazı parçaların hangileri olacağını isteyeceklerdir. Bunlar arasında düğüne giriş müziği, ilk dansın gerçekleştirileceği parça ve pastanın kesileceği şarkı yer almaktadır. En önemli anlarda çalacak olan bu müzikleri kendi kontrolünüze almayı unutmamalısınız.

Misafirlerin zevkine hitap etmek için

Tabii ki belirttiğimiz gibi, düğününüze çok çeşitli müzikler dinleyen katılımcılar iştirak edecektir. Bu nedenle çoğunlukla kendi zevklerinize göre müzikler seçseniz de, bir kısmını onların da katılabilecekleri müzikler olarak belirlemelisiniz. Bilhassa yaşı büyük olan davetlileriniz son yıllarda ortaya çıkan müzik türlerine karşı soğuk olabilirler ve onları da rahat ettirmek için onların dönemlerinden bir kaç parçaya yer vererek onları memnun edebilir, bir yandan da nostaljik bir hava verebilirsiniz.

Düğününüz yemekli olacaksa

Yemekli düğünler yapanların düğün müzikleri konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli konu, yemek sırasında çok hareketli parçalardan kaçınmak olmalıdır. Zira yemekleri sırasında rahatsız olmadan keyifli bir şekilde yiyebilen ve dostları ile sohbet edebilen insanlar düğünden çok daha memnun bir şekilde ayrılacaklardır. Fakat sıra pasta kesmeye geldiğinde ise hareketli ve olabildiğince canlı bir şarkı tercih edebilir, böylece düğününüzün en önemli anını unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

Eğlenceye devam

Elbette daha farklı bir konsept belirlemek de mümkün. Düğününüzdeki yaşı büyük katılımcılar büyük ihtimalle erken saatlerde yavaş yavaş salonu terkedeceklerdir. O ana kadar daha sakin ve eski tip müziklerle idare edebilir, onlar ayrıldıktan ve kendi arkadaşlarınız salonda kaldıktan sonra kendi belirleyeceğiniz şarkılar ve DJ ile gönlünüzde eğlenebilirsiniz.

More from the blog

Nikah Memurunu Düğün Salonuna Çağırmak Trend Oldu

Son dönemde özellikle ülkemizde hayatını birleştiren insanların rakamsal artışı çok ciddi anlamda dikkat çekti. Nikat organizasyonları, zamanla daha farklı hallere büründü ve internet ortamında ki...

Evlilik Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlu evlilik, her zaman için karşılıklı anlayış, sevgi ve sadakatin korunması ile ortaya çıkan çok önemli bir detay.

Aldatıldığınızı Anlamanın En Kesin Yolları

Bugün ki yazı dizimizde sizlere başlıktan da anlayabileceğiniz üzere aldatıldığınızı anlamanın en kesin yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Evlilik aşkı öldürür düşüncesi doğru mu?

Evliliğin tüm heyecanı bitirip, aşkı öldürdüğünü düşünenlerdenseniz, Gülden Üner'in yazısını mutlaka okumalısınız.