Düğün Diyeti ile 1 haftada zayıflayın

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O en özel gününüzden sadece 10 gün önce başlayacağınız düğün diyeti ile gelinliğinizin içinde muhteşem görüneceksiniz.

Düğün gününüz yaklaşırken şimdiden o özel günde nasıl ince, zayıf ve ışıldayan bir vücuda sahip olabilirim diye kara kara düşünüyorsanız bu arzunuzu gerçekleştirmek için hemen bir şeyler yapmalısınız. Düğün diyeti ile zaten yıldızı olduğunuz düğününüzde ışıl ışıl parlamanız için Diyetisyen Emre Uzun size hayat kurtaran tüyolar veriyor.

Düğün gününüzden sadece 7 gün önce daha az şeker ve yağ içeren bir beslenme planı oluşturup, taze meyve, sebze, baklagil, tohumlar ve yağsız proteine ağırlık verirseniz bu gün için gerekli hazırlığı yapmış olursunuz.

1.     Geceden içilecek sular hazırlanacak. Suları sade içmeyi bırakalım suyumuzda limon, nane, zencefil, tarçın ve birçok meyveye yer vererek zayıflamanızı hızlandırabilrisiniz.

2.     ara öğünler ile metabolizma hızlandırılacak. Ara öğün yapmadan zayıflamnız mümkün değil, bunu atlamayacaksınız!

3.     Yeşil çaylara yer  verilecek. Yeşil çay, zayıflamaya en yardımcı içeçecekler arasında yer alır. Günde içilen 2-3 fincan yeşil çay yağ yakınmına da yardımcı.

4.     Düğüne de hazırlanıyor olsak da canımız tatlı isteyecek. Tatlı krizlerine bitter çikolata ile çözüm bulunacak. Son yıllarda yapılan çalışmalarda özellikle bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

5.     Yağ yakımını hızlandıran yaban mersini, kara dut, ahududu ve böğürtlene beslenmenizde yer açın. Antioksidan olmalarının yanı sıra hem şeker krizlerine çözüm bulacak hem de metabolizmayı hızlandıracaksınız.

6.     Yemeklerin suyunu tabakta bırakın.

Yemekleri susuz tercih etmeye alışmaya başlamalıyız. Yapılan yemeklerde kullanılan yağlar yemeklerin suyunda yer aldığı unutulmamalıdır.

7.     Probiyotiklerle bağırsaklarınızı güçlendirin. İdeal kiloya ulaşmanın yolu iyi bir sindirim sisteminden geçer. Bunun için diyetinizde kefir gibi yüksek oranda probiyotik içeren içecekleri ara öğünlerde tercih edebilirsiniz.

8.     Kilo vermek hepimizin asıl amacı ancak bu süreç içerisinde sarkık bir görüntüyü hiçbirimiz istemeyiz. Sporla hızlıca sıkılaşın. Sıkılaşmak için en etkili sporlar ise pilates ve yoga.

9.     Şişkinlik için karanfil, kakule, kimyon gibi baharatları çayınıza ekleyin, farkı hemen göreceksiniz.

10. Smoothi’lerle cildiniz ışıldasın. İçeceklerin gücünü kullanmayı ihmal etmeyin. Detox diyetinde yer alan tariflerle smoothilerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.