Dudakları Daha Dolgun Göstermenin Sırrı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İşte size dudakları daha dolgun göstermek için bir takım ipuçları…

Her kadın Angelina Jolie gibi köfte dudaklara sahip olmak ister! Hele ki benim gibi bu konudan şikayetçiyseniz! Artık estetik cerrahi çok gelişti; daha doğallaştı… Ama estetiğe karşı olanlar için de birtakım önerilerimiz var…

İşte size dudakları daha dolgun göstermek için bir takım ipuçları;

Günlük bakım:

Çatlamış ve kurumuş dudaklar daima olduğundan da ince ve küçük görünür. Bu nedenle dudaklarınız için mutlaka içeriğinde nemlendirme ve koruma özellikleri bulunan bir krem kullanın.

Dudaklarınızdaki hücre yenilenmesini hızlandırmak ve onları pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için dudak peeling ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Bunun dışında evde hazırlayabileceğiniz bu karışım da peeling vazifesi görecektir:

yemek kaşığı toz şeker, 1 tatlı kaşığı bal ve 5-6 damla greyfurt suyunu karıştırın, dudaklarınıza sürün, 5 dakika boyunca nazikçe ovalayın. Ruj sürmeden önce ılık suyla ıslatılmış bir pamuklu bezle dudaklarınızı ovuşturun ya da yumuşak bir diş fırçasıyla furçalayın. Bu işlem, kan dolaşımınızı hızlandırır ve ruj için canlanmış ve pürüzlerden arınmış bir yüzey hazırlar.

Taze naneyle dudaklarınızı ovalarsanız, dudaklar naneye vereceği tepkime sonucu kızaracak ve şişecektir. Zaten dudak dolgunlaştırıcı rujların büyük bir kısmı bu tepkime mantığından yola çıkarak geliştrilmiştir.

Ayrıca bir küp buzu dudaklarınızda gezdirirseniz soğuğun etkisiyle dudaklarınızdaki kan akışı hızlanacak ve bir süreliğine de olsa dudaklarınız daha dolgun ve kırmızı bir görünüme kavuşacaktır.

Makyaj hileleri:

Dudak çizgilerinizin dışına kalem uygulayın. Ancak bu kalemin ten renginize yakın doğal bir renk olmasına dikkat edin. Rujunuzu uygularken daima fırça kullanın. Bu, dudağınızın kenarına dudak kalemiyle çektiğiniz çizginin, rujunuzla tamamen karışmasına ve böylelikle daha doğal bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Mat ve koyu renkler kullanmaktan kaçının. Bunun yerine cildinize en iyi yakışan doğal bir tonu seçin. ( Şeftali ve krem tonları gibi)

Şunu unutmayın ki ışıltılı ve parlak rujlar her zaman dudaklarınızı daha dolgun gösterir. Eğer mat bir ruj kullandıysanız üzerine mutlaka parlatıcı sürün. Dudak dolgunlaştırıcı özelliği olan bir ruj edinin.

Bu ürünler içerdikleri zencefil ve tarçın esansları ya da kolajen bileşimler sayesinde dudaklarınızı geçici bir süreliğine de olsa dolgun bir görünüme kavuşturmada etkilidir.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.