Dudak Kuruması ve Dudak Çatlaması Nedenleri Nedir?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Dudak kuruması nasıl önlenir
Dudak Kuruması Nasıl Önlenir?

Dudak Kuruması Nasıl Önlenir?

Dudak kuruluğunu önlemek için öncelikle bir test yaptırarak vücudunuzdaki B vitamini miktarının ve demirin yeterli derecede olup olmadığına baktırmanız gerekir. Eğer bir eksiklik söz konusu ise doktorunuzun önereceği tedaviyi uygulayarak bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Dolgun dudaklar için makyaj hileleri

Şayet dudak kuruluğunun ve dudak çatlamasının sebebi sadece vitamin ve mineral eksikliği değilse o zaman diğer yöntemleri denemeniz gerekir. Örneğin, kuru havalarda yaşadığınız dudak kuruması için krem kullanmanız uygun olabilir. Kullanacağınız kremin cildinize uygun kaliteli bir ürün olmasına dikkat edin hatta mümkünse bu kremi bir doktor reçetesi ile edinmenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında günlük su tüketimini 2 lt ye çıkararak dudak kuruması ve dudak çatlamasını önleyebilirsiniz. Ayrıca kozmetik ürünlerinizi gözden geçirip, şayet varsa kalitesiz rujları egale etmeniz de dudaklarınızın kuruyup soyulmasını engelleyecektir.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.