Dudak Kuruması ve Dudak Çatlaması Nedenleri Nedir?

Dudak Kuruması
Dudak Kuruması
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Dudak kuruması yaz aylarında da karşılaşılan sorunlardan biridir. Peki, nasıl kurtulabiliriz bu sorundan? Dudak kuruması ve çatlaması nasıl önlenir?

Güneşin olanca sıcağıyla ortalığı kasıp kavurduğu bir mevsimdeyiz; Yaz. Bütün bir yaz mevsimi boyunca tepemizde ışıldayan güneş tıpkı kış boyu esen sert rüzgarlar gibi bize bazı küçük sıkıntılar yaşatıyor. Dudaklarımızın kuruyup çatlaması da bunlardan biri.

Pek çok kadın, yazın kızgın güneşin yakıcı ışınlarından, kışın ise sert rüzgarların hoyrat soğuğundan nasibini dudak kuruması ya da dudak çatlaması olarak alıyor. Peki, nasıl kurtulabiliriz bu sorundan? Dudak kuruması ve çatlaması nasıl önlenir?

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Bu soruların cevabı gayet basit, ama gelin, dudak çatlaması ve soyulmasını önlemek için neler yapılması gerektiğini yazmadan önce dudakların neden kuruduğunu öğrenelim;

Dudak kuruluğu neden olur?

Dudaklarımız vücudumuzun en hassas yeridir. Bu nedenle bazı durumlarda en çok hasarı da onlar görür. Dudaklarımız bazı iç ve dış etkilere maruz kalma sonucu kolayca kurur, çatlar ve soyulur. Üstelik bu durum sadece görünüşü etkilemekle kalmaz, dudak yanmasına da sebep olur.

Dudak kuruması ve soyulmasının en sık görülen nedenleri, B vitamini ve demir eksikliğidir. Bunun haricinde kuru havalar, susuz kalma durumları ve dudak ısırmalar da iyi birer dudak kuruması çatlaması nedenleri olabilir. Cilt bakımı ve makyaj için kullanılan kozmetik malzemeler de içeriklerindeki kimyasallar nedeniyle de dudakların kurumasına ve yanmasına sebep olabilirler.

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

1
2
3
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.