Dudak estetiği ile çekici bir görünüme sahip olun

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Gülüşümüzü ve kendimizi ifade etmemizi doğrudan etkileyen dudaklarımız, özellikle de kadınların öz güvenli bir dış görünüme sahip olmaları açısından büyük önem taşıyor. Çene, burun, yanak ve dişlerle anatomik açıdan uyumlu olması halinde estetik görünümün tatmin edici düzeyde olmasına imkan veren dudaklar, estetik kusurlara sahip olması halinde de günümüzde operasyonlarla istenilen görünüme kavuşturuluyor. Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Dudak estetiği nasıl yapılmalı
Dudak estetiği denildiğinde akla ilk olarak yüzün genel hatlarıyla uyumlu bir görünümü olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle aktardı: “Dudak estetiği yapılırken öncelikli olarak dudağın boy ve genişliği, alt ve üst dudakların birbirine olan oranı, konuşma ve gülümseme esnasında dişlerin dudak aralığından ne ölçüde göründüğü dikkate alınmalıdır. Alt dudak daima üst dudağa oranla kalın olmalı ve burun ucu ile uyumlu bir görünüm elde edilmelidir. Ayrıca, gülerken dudaklar diş etlerinden baskın çıkmalı, diş etlerinin görünmesine izin vermeyecek ölçüde hizalanmalıdır.”

Dudak estetiği ameliyatlarının sunduğu çözümler
Dudak estetiği ameliyatlarının kişilerin konuşmalarından gülümsemelerine varıncaya kadar oldukça önemli durumlarda rol oynadığını savunan Kışlaoğlu: “Dudak estetiği operasyonlarında ilk etapta estetik kusurun tespiti doğru yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra dudağı yukarı kaldırma, dudağa daha dolgun bir görünüm kazandırma, burun ve dudak arasındaki oranın doğru açıyla şekillendirilmesi, dudak çizgisinin belirginleştirilmesi, ağzın köşe kısımlarına şekil verilmesi gibi oldukça geniş bir alanda dudaklara estetik operasyonlar yapılabilir. Bu uygulamalar cerrahi işlem desteğiyle yapılır. Gerekli görülmesi halinde hastanın ihtiyacına ve genel durumuna göre dolgu maddelerinden de faydalanılabilir.” dedi.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.