Dolunay Akrep burcunda

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Her ay yaşadığımız dolunaylar Yeni Ay’da başlayan girişimlerin olgunlaştığı, sonuçlar verdiği dönemlerdir. Boğa-Akrep aksı maddi manevi sahip olduğumuz değerler ve onları başkası ile paylaştığımız alandır. Benim ve bizim kavramları arasında denge oluşturmamız gerekir.

Akrep sabit nitelik ve su elementinden bir burç olarak yoğun, derin ve saplantılı duygulara, ruh, beden, ölüm, ölüm ötesi, cinsellik, dönüşüm, hisseli paralar, gizli kavramlar, yer altı kaynakları, madenler ile bağlantılıdır.

Ay Akrep burcunda rahat bir pozisyonda değildir. Dolunaylar da ruhsal hassasiyetin arttığı bir dönemdir. Dolayısıyla bu dolunay duygularımızın daha çok zararlı yönlerini ortaya çıkarabilir. Tutku, saplantı, baskı, kuşku, kuruntu, kıskançlık Akrep burcunun en belirgin özellikleridir. Dolunay ve yakınlarında bu duygularla daha fazla baş etmeye çalışabiliriz.

Dolunay sırasında gökyüzünde gezegenlerin pozisyonlarına baktığımızda dolunay yöneticisi Mars’ın Terazi burcunda retro olduğunu görüyoruz. Terazi burcunun yöneticisi Venüs ise Koç burcunda zarar aldığı bir konumda bulunuyor. İki gezegen arasında karşılıklı ağırlama olduğu için etkileri artıyor. Venüs Akrep burcunun modern yöneticisi Plüton ile kare açı yapıyor. Sadece bu açı bile ilişkiler konusunda takıntı, baskı ve zorlayıcı durumlara neden olabilir.

Bu dolunayda her türlü ilişki, evlilik, ortaklık, işbirlikleri bazı sınavları vermek zorunda kalabilir. İlişkiler ve paylaşılan değerler, özellikle duygular, cinsellik ve para yine gündemde olacak.

Dolunay ile kavuşan Satürn işleri daha zorlaştırıyor. Satürn kısıtlar, engeller ve geçmiş hatalarla yüzleştirir. Eğer yanlış davranışlarınız ve ihmalleriniz olmuşsa bedel ödemeniz gerekebilir.

Dolunay oldukça güçlü bir yıldız olan Agena ile birleşiyor. Venüs ve Jüpiterkarakterindeki bu yıldız büyük başarılar verebilir. Ancak şu anda Mars ve Venüs’ün zararlı durumu ve Satürn etkisi hem aşk ilişkilerinde ve ortaklıklarda hem de iş ve maddi konularda sıkıntı yaratma potansiyeline sahip. Kişisel haritalardaki yerleşimlere göre etkiler değişebilir tabii…

Dolunay en fazla sabit grup burçları etkileyecektir. 12-16 Mayıs Boğalar, 14-18 Ağustos Aslanlar, 14-18 Kasım Akrepler, 10-14 Şubat Kovalar bu dolunayın etkilerini yoğun olarak hissedebilirler. Öncü grup burçlar Akrep burcunun yöneticilerinin sert yerleşimi nedeniyle etki almaya devam edebilirler.

Sorunlu ilişkiler bu dönemde bitme noktasına gelebilir. Aşk, cinsellik ile ilgili konularda gizli durumlar ortaya çıkabilir, skandallarla karşılaşabiliriz. Yoğun tutkular, saplantılı ilişkiler, taciz, sapkınlıklar, şiddet, cinayetler olabilir. Sevdiğimiz kişileri kaybedebiliriz. Satürn hasta ve yaşça olgun kişilere de dikkat çekiyor. Akrep sonuçta ölüm ve dönüşüm enerjileri taşıyan bir burç.

Maddi konular özelikle hisseli paralar konusunda zorlayıcı durumlar oluşabilir.Boşanmalarda ortaya çıkan nafaka, tazminat vb., ihmal edilmiş, borçlar, vergiler, haciz, ölüm sonrası oluşan miras, sigorta, emeklilik, ikramiye vb. kavramlar bu dolunay yakınlarında daha fazla gündemimizde olabilir.

Ruhsal olarak sakin kalmak ve dengeli davranmak bu dolunayda zor olabilir.Karamsar ve depresif duygular yoğunlaşabilir. Derin kuşkular, kıskançlıklar,hırs, takıntılı düşüncelerle ile paranoyalar oluşturabiliriz. Özellikle ruhsal ve sinirsel hassasiyeti olan kişilerin 12-16 Mayıs arası dikkatli olması gerekiyor. Eğer çevremizde güvenmediğimiz kişiler varsa onlardan uzak durmak bir önlem olabilir. Issız ve güvensiz yerlerde özellikle yalnız başımıza bulunmamalıyız. Her türlü suç, hırsızlık, taciz, sapkınlık, şiddet olayları dolunay dönemlerinde artış gösterebilir. Özellikle bu dolunay bir Akrep dolunayı olursa!

Toplumsal olarak kriminal olaylar artış gösterebilir. Gizli örgütler, çeteler, organize suçlar, terör, cinsel suçlar, kadına yönelik şiddet sorun oluşturabilir. Mars ve Plüton etkisi patlamalar, kazalar, toprak ve yer altıyla ilgili felaketlere yol açabilir. Bunun yanı sıra maddi ve ekonomik durumlar, bankalar, krediler, borçlar, sigortalar ile ilgili bazı gelişmeler olabilir.

Akrep burcu vücudumuzda boşaltım organları ve cinsel bölgeleri yönetir. Cinsel bölgelerde sorunlar, enfeksiyonlar, idrar yolları, böbrek hastalıkları artış gösterebilir. Kronik sorunlar varsa Satürn bu alanlarda zorlayabilir.

Dolunayda yoğun, karışık ve zararlı duygularımızı sakinleştirmek için manevi ve ruhsal çalışmalar yapabiliriz. Sezgilerimiz çok güçlü olacağı için bizim için bizim için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu hissedebiliriz. Bunun için ruhumuzu ve zihnimizi sakinleştirmemiz gerekecektir. Hayatımızdan çıkarmak istediğimiz kavramlarda daha kararlı bir şekilde hareket edebiliriz. Güçlü dönüşüm enerjileri taşıyan bu dolunay bağımlılıklar ve zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için de değerlendirilebilir.

DOLUNAY TÜRKİYE’Yİ NASIL ETKİLER?

Akrep dolunay’ı Akrep olan ülkemiz için kuşkusuz önemli olacaktır. Horoskopumuzun beşinci evinde Akrep stelyumu var. Satürn şu sıralarda Venüs üzerinde bulunuyor.Dolunay’ da natal Jüpiter ile temas ediyor. Beşinci ev halkı, refah ve mutluluğu, çocuklar, gençler, kadınlar, doğum, eğlence, turizm, sanat, sanatçılar, spekülatif piyasaları yönetir.

Satürn iki yıldır bu bölgede ve şu sıralarda evin yöneticisi Venüs’ün üzerinde… Çocuklar ve kadınların son günlerde hemen hemen her gün maruz kaldığı zor durumlar herkes tarafından izleniyor. Jüpiter natal onuncu evi (toplum önündeki kişileri, lider ve yöneticileri )ve altıncı evi ( kamu çalışanları, hizmetliler, memurlar, işçiler, güvenlik ve sağlık) yönetiyor.  Satürn etkili bir dolunay ülke için de keyifli etkiler vermiyor. Transit Mars’ın Mars üzerinde olması ve Plüton karesi yine şiddet, kaza, patlama, terör ve ölüm olaylarını arttırabilir.

Dolunaylar bulunduğu bölgeyi aydınlatır ve gizli gerçekleri ortaya çıkarır. Tepkileri ve etkileri kontrol etmek kolay olmayabilir. Lider ve yöneticilerle ilgili bilinmeyen gizli durumlar açığa çıkabilir. Sanatçılar ve ünlüler ile ilgili halkı etkileyebilecek kayıplar meydana gelebilir. Spekülatif piyasalar ve ekonomiye de dikkat etmek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.