Dolgun göğüsler ile yazın keyfini sürün

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Meme büyütme teknikleri arasında en başarılısının silikon ile meme büyütme tekniği olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara, talep edilen kıvama ve büyüklüğe ulaşmak, göğüsler arasındaki eşitsizlikleri düzeltmek ve uzun süreli memnuniyet sağlamak bakımından, silikon ile meme büyütme yönteminin en ideal yol olduğunu vurguladı.

Daha önce yayınladığımız Kadınlar neden göğüs büyütme estetiği istiyor? meme büyütme hakkında bir takım bilgiler vermiştik. Bu yazıda da silikon ile meme büyütme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca eğer bir operasyon olmadan daha sık ve dik göğüsler istiyorsanız Sıkı ve Dik Göğüsler için Egzersizler ve Göğüsleriniz daha büyük gözüksün! başlıklı haberlerimizi de okuyabilirsiniz.

Şekil olarak silikon protezlerin iki çeşiti vardır:

Yuvarlak ve damla. Yuvarlak silikon protezler yarım küre biçimine benzer. Damla olanların ise alt kısmı daha dolgun üst kısmı daha basık bir yarım küre şeklinde olduğunu anlatan Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara,  hangisinin daha iyi olduğunu belirtiyor:

Defne Erkara ‘’ İkisinin de kendine göre avantajları vardır.
Aşağıda sıralayacağım kriterleri dikkate alarak en uygun olan protezi seçiyoruz.’’ dedi.

1 -Göğüs derisinin kalınlığı
2 -Göğüs kasının kalınlığı
3 -Omuzdan meme başına kadar olan mesafenin uzunluğu
4 -Kişinin boyu
5 -Meme dokusundaki sarkma oranı
6 -Kişinin tercihi
7 -Daha önce meme operasyonu geçirmiş mi ?vs…

Yuvarlak protezin avantajları nelerdir?

1- Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara,  kadınların çoğunun memenin üst kısmının boş olduğundan dolayı ve  süngerlisütyen giymekten bıktıkları için meme büyütme işlemi yaptırdıklarını belirtiyor. Memenin üst kısmını yuvarlak protez daha iyi doldurduğundan dolayı çok hoş bir görünüme sahip olabiliyorlar.
2- Dekoltesi açık kıyafetleri tercih edenler için yuvarlak protez daha hoş bir görüntü oluşturur, hem de destekli sütyen kullanmaya gerek kalmaz.
3- Göğüs derisi ve kası kalın bayanlarda da ilk tercihinin çoğunlukla yüksek yuvarlak protezler olduğunu anlatan Erkara, üzerlerindeki kalın dokunun baskısını ancak bu protezlerin yenebildiğine inandığını belirtti.
4- Memesinde sarkma olan hastalarda deri toplaması yapılacak ise yuvarlak protez daha orantılı bir görünüm verir.
5- Meme protezini değiştirmek isteyen hastalarda yuvarlak protez önceden oluşturulmuş cebi daha güvenli doldurur.

Damla protezin avantajları nelerdir?

1- Göğüs kafesi derisi ve kası zayıf hastalarda daha doğal bir görüntü oluşturur.
2- Göğüs kafesi uzun hastalarda daha doğal görüntü sağlar.
3- Meme derisinde sarkma olan toplama işlemi tercih etmeyen hastalarda sarkan deriyi daha iyi topladığından memenin şekli daha güzel olur.

Bir bayan ve plastik cerrah olarak hangisini daha çok sevdiğimi sorarsanız; bence yuvarlak. Çünkü göğüs üst kısmı daha dolgun oluyor ve ayaktayken yuvarlak slikon da damla slikon gibi doğal duruyor.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.