Dolgun göğüsler ile yazın keyfini sürün

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Meme büyütme teknikleri arasında en başarılısının silikon ile meme büyütme tekniği olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara, talep edilen kıvama ve büyüklüğe ulaşmak, göğüsler arasındaki eşitsizlikleri düzeltmek ve uzun süreli memnuniyet sağlamak bakımından, silikon ile meme büyütme yönteminin en ideal yol olduğunu vurguladı.

Daha önce yayınladığımız Kadınlar neden göğüs büyütme estetiği istiyor? meme büyütme hakkında bir takım bilgiler vermiştik. Bu yazıda da silikon ile meme büyütme hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca eğer bir operasyon olmadan daha sık ve dik göğüsler istiyorsanız Sıkı ve Dik Göğüsler için Egzersizler ve Göğüsleriniz daha büyük gözüksün! başlıklı haberlerimizi de okuyabilirsiniz.

Şekil olarak silikon protezlerin iki çeşiti vardır:

Yuvarlak ve damla. Yuvarlak silikon protezler yarım küre biçimine benzer. Damla olanların ise alt kısmı daha dolgun üst kısmı daha basık bir yarım küre şeklinde olduğunu anlatan Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara,  hangisinin daha iyi olduğunu belirtiyor:

Defne Erkara ‘’ İkisinin de kendine göre avantajları vardır.
Aşağıda sıralayacağım kriterleri dikkate alarak en uygun olan protezi seçiyoruz.’’ dedi.

1 -Göğüs derisinin kalınlığı
2 -Göğüs kasının kalınlığı
3 -Omuzdan meme başına kadar olan mesafenin uzunluğu
4 -Kişinin boyu
5 -Meme dokusundaki sarkma oranı
6 -Kişinin tercihi
7 -Daha önce meme operasyonu geçirmiş mi ?vs…

Yuvarlak protezin avantajları nelerdir?

1- Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara,  kadınların çoğunun memenin üst kısmının boş olduğundan dolayı ve  süngerlisütyen giymekten bıktıkları için meme büyütme işlemi yaptırdıklarını belirtiyor. Memenin üst kısmını yuvarlak protez daha iyi doldurduğundan dolayı çok hoş bir görünüme sahip olabiliyorlar.
2- Dekoltesi açık kıyafetleri tercih edenler için yuvarlak protez daha hoş bir görüntü oluşturur, hem de destekli sütyen kullanmaya gerek kalmaz.
3- Göğüs derisi ve kası kalın bayanlarda da ilk tercihinin çoğunlukla yüksek yuvarlak protezler olduğunu anlatan Erkara, üzerlerindeki kalın dokunun baskısını ancak bu protezlerin yenebildiğine inandığını belirtti.
4- Memesinde sarkma olan hastalarda deri toplaması yapılacak ise yuvarlak protez daha orantılı bir görünüm verir.
5- Meme protezini değiştirmek isteyen hastalarda yuvarlak protez önceden oluşturulmuş cebi daha güvenli doldurur.

Damla protezin avantajları nelerdir?

1- Göğüs kafesi derisi ve kası zayıf hastalarda daha doğal bir görüntü oluşturur.
2- Göğüs kafesi uzun hastalarda daha doğal görüntü sağlar.
3- Meme derisinde sarkma olan toplama işlemi tercih etmeyen hastalarda sarkan deriyi daha iyi topladığından memenin şekli daha güzel olur.

Bir bayan ve plastik cerrah olarak hangisini daha çok sevdiğimi sorarsanız; bence yuvarlak. Çünkü göğüs üst kısmı daha dolgun oluyor ve ayaktayken yuvarlak slikon da damla slikon gibi doğal duruyor.

More from the blog

Yazın burun estetiği yapılır mı?

Yazın burun estetiği yaptırmak istiyor fakat halk arasında yaygın olan dönemsel söylentiler yüzünden tereddüt ediyorsanız, yeterli bilgiye sahip olmak şüphelerinizi giderecektir. Burun Estetiği Nedir? Yüz hatlarını...

Samet Liçina bu sefer Kim’e benzedi

Ünlü sosyal medya fenomeni Samet Liçina, son dönemin popüler uygulaması olan kum saati vücut ve popo ameliyatı için Maya Centrium’da bıçak altına yattı.

Ameliyatsız-Dikişsiz Burun Estetiği İle Tanışmanın Tam Vakti: Burun Dolgusu

Burun dolgusu uygulamasının en güzel yanı ise, işlem yapıldıktan sonra kısa sürede sosyal hayata adapte olabililirsiniz.

Burun Estetiğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Genel anlamda burun estetiği görsellik ve sağlık amaçlı yapılmaktadır. Yüzün genel yapısına uygun olması planlanan burun estetik ameliyatları uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınıp yapılmaktadır. Burun estetiğinde dikkat etmeniz gerekenler...