Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Doğum sonrası çatlaklar için kullanabileceğiniz bitkisel karışımlar ve tedavi yöntemleri.

Doğum; yeni bir varlığın hayat bulması, anne için dünyaya gelişin bir şöleni… Birçok anne doğumla birlikte bir yandan bebek heyecanın ve şaşkınlığını yaşarken diğer yandan da vücudunda oluşan değişikliklere oldukça yabancı, bir o kadarda üzgün olmaktadır.

Uzmanlar her ne kadar kilo alımının 8-11 kilo aralığında kalmasını önerse de vücut kitle endeksi normal sınırlarda seyreden kişiler için bile bu kilo, bölgesel birikime neden olduğunda verilen kiloyla birlikte çatlak olarak vücutta kalıcı olarak yer etmektedir. Çatlağın oluşumunu önlemek onu sonradan yok etmekten daha kolay olsa da genetik bir yönünüz var ise örneğin annenizde yoğun bir çatlak oluşmuşsa koruyucu yaklaşımlar hamileliğin ilk haftalarında başlamalıdır.

Şimdiki bilgilerimize göre çatlakların kesin tedavi yöntemi cerrahi müdahalelerde olmakla birlikte bu kadar pahalı bir uygulamanın sonuçlarında bile sınırlı memnuniyet sağlanmaktadır. Pahalı krem tercihlerinizi geride bırakarak içerik olarak kimyasal barındırmayan ve evinizde kolayca yaparak çatlak oluşumunu engelleyebileceğiniz; önceden oluşmuş çatlaklarınızın görünümünü hafifletebileceğiniz karışım tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tarifi Uygulamadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

1-Karışımları kullanmadan önce kesinlikle kese yapmanızı öneriyoruz dolayısıyla ölü deriler yüzeyden atılacak alttaki deri geçirgenliği artacaktır. Böylece karışım alt deri tabalarına kadar ilerleyebilecektir.

2-Çatlağın nedeni kilo almanız değil kısa sürede kilo alışverişlerinizdir. Yavaş kilo vermeyi deneyin.

3-Suyun önemini artık hepimiz biliyoruz günde en az 2,5 litre su tüketmeye önem veriniz.

4-Karışımları düzenli kullanın mümkünse geceleri uygulayın. Geceleri hücre yenilemeniz daha hızlı olacağından gece uygulaması daha doğru olacaktır. Ayrıca istenmeyen koku sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyecektir.

5-Son olarak dengeli beslenme ve düzenli bir uykuyla destekleyin.

Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

KARIŞIM 1:Ayva çekirdeğini bir kavanoza koyun ve su ekleyin biraz kaynatın ve bir taşımdan sonra demlenmeye bırakın. Kendi kendine soğuyan karışıma Hindistan cevizi suyunu ekleyin. İyice çalkaladıktan sonra problemli yere günde iki kere uygulayın.

KARIŞIM 2:10-15 damla kayısı yağının içerisine eczanelerden temin edebileceğiniz E vitamini ampulünü kırın tek kullanımlık olarak günlük sürün.

KARIŞIM 3: A,E,D vitaminini tek başına ihtiva eden avokadoyu ezin ve cildinize banyoda ovarak yedirin. Daha sonra durulanın.

KARIŞIM 4:Çörek otu yağı kayısı yağı lavanta yağını miktar önemli olmaksızın bir karışım haline getirin yoğunluğu azaltmak için hakiki gül suyuyla karıştırın ve uygulayın.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.