Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

4.50 avg. rating (90% score) - 2 votes

Güzel görünmek için sürekli saç rengi değiştirmenize gerek yok. Kendinize en uygun saç rengi bulduğunuzda farklı kesim ve bağlama modelleriyle şık olabilirsiniz.

Kendinize uygun saç rengi seçimi için ise şunlara dikkat etmeniz gerekir.

 1. Gözler renkli ise sarı, açık kahverengi ve kızıl tonlarda saç rengi tercihi yapabilirsiniz. Bu saç renkleri sayesinde gözlerinizde ön plana çıkmış olacak. Göz renginiz kahverengi ve ela ise, karamel renkler, kestane rengi ve çikolata tonlarını tercih edebilirsiniz.
 2. Saç diplerinde koyu tonları kullanın. Böylece cildiniz daha canlı gözükür. Saç bakımı konusunda canlı ve ışıltılı saçlarınızın olması için saçlara ışıltı kazandıran kremlerden kullanın.
 3. Ten renginize uyum sağlayacak bir saç rengi seçimi yapmanız gerekir. Bu nedenle kaşınızdan iki ton kapalı veya açık renkleri tercih etmelisiniz.
 4. Dudaklarınızın ön plana çıkmasını istiyorsanız, saç uçlarınıza kırmızı balyajlar yaptırabilirsiniz. Eğer saçlarınıza kırmızı rengi uygulamak istemiyorsanız, kırmızı renkli spreyleri kullanarak geçici olarak saçlarınızda kırmızı tonlara yer verebilirsiniz.
 5. Yüzünüzün şekli saç kesimine etki eder. Bu bakımdan oval yüzler, katlı kesim ve röfleler kullanabilir. Kara yüzler ise asimetrik bir saç kesimiyle estetik bir yüz tipine sahip olabilirler. Yuvarlak yüzler için katlı kesimler uygun olur.

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? Pegarose.com
Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? Pegarose.com

Saç renkleri katalogu 2015

Sıcak ten rengi için hangi renklerin daha iyi olacağını bilmek istiyorsanız, saç rengi katalogu 2015’de yer alan renkleri sizler için derledik. İşte o renkler…

 • Altın
 • Bal
 • Bakır
 • Maun
 • Zencefil
 • Pas rengi
 • Koyu kahverengi
 • Karamel
 • Çilek sarışın

Soğuk ten rengi için saç rengi katalogu 2015’de yer alan renkler ise şu şekilde:

 • Platin
 • Koyu siyah
 • Düz kahve
 • Orta sarışın
 • Kumlu kahve
 • Krem
 • Kül sarışın

Saçlarınızı boyadıktan sonraki saç bakımı için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekir. Renklerin oturması ve kalıcı olması için 2 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekir. Bu süre içerisinde saçlarınızı nemli tutmaya çalışın. Saç renginize uygun olacak bir şampuan ve bakım kremiyle bunu sağlamanız mümkün.

Loreal Saç Boyası Renk Kataloğu

Loreal Sarı Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Sarı Saç Rengi Kataloğu
Loreal Sarı Saç Rengi Kataloğu

Loreal Sarı Saç Rengi Açıcıları

Loreal Sarı Saç Rengi Açıcıları
Loreal Sarı Saç Rengi Açıcıları

Loreal Kumral Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kumral Saç Rengi Kataloğu
Loreal Kumral Saç Rengi Kataloğu

Loreal Kızıl Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kızıl Saç Renkleri - Boyaları
Loreal Kızıl Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kestane Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kestane Saç Renkleri - Boyaları
Loreal Kestane Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kahve Saç Renkleri – Boyaları

Loreal Kahve Saç Renkleri - Boyaları
Loreal Kahve Saç Renkleri – Boyaları

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...