Doğru makyaj temizleme teknikleri

Doğru makyaj temizleme tekniklerini öğrenelim, cildimizi koruyalım!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Makyajla uyumak, cildinize yapacağınız en büyük kötülüklerden biri herhalde! Gözeneklerin genişlemesine, kirlerin deri içerisine yerleşmesine ve böylece deri altında yağlanmalara, siyah noktalara ve pürüzlere sebep olabilecek kadar büyük bir kötülük!

Makyajını temizlemeye üşenenler için pratik önerilerimiz var. Sadece 30 saniyede bile tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makyaj temizleme bezi

Eğer çok kısa zamanınız varsa yüzünüzdeki makyajı çıkarmaya odaklanın ve makyaj temizleme bezi kullanın. Ancak bu uygulamayı haftada iki kereyle sınırlandırın. Çünkü makyaj malzemelerindeki pigmentler gözeneklere girerek, genişlemelerine neden oluyor. Gözleriniz ve yüzünüz için ayrı mendiller kullanın.

40785

Ürün önerisi:

Nivea Visage Yumuşatıcı Makyaj Temizleme Mendili Kuru Hassas Ciltler

Yüz temizleme fırçası

Yüzünüzü temizleyici jelle yıkamadan önce mutlaka makyajınızı çıkarın. Çünkü makyaj, temizleyici ürün tarafından yağın ve kirin çözülmesini engeller. Fındık boyutunda temizleyici jeli, pilli yüz temizleme fırçasının üzerine sürün ve fırçayı 60 saniye yüzünüzde gezdirin. Fırçanın titreşimleri yağın ve kirin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Yüz temizleme fırçası
Yüz temizleme fırçası

Ürün önerisi:

DDF, Revolve 400X, yüz temizleme fırçası ve mikrodermabrazyon liti.

 Nemlendirici ve bakım kremi

Ekstradan birkaç dakika zaman yaratmanız cildiniz için en idealidir. Makyaj ve kiri cildinizden arındıracağınız adımlardan sonra, haftada iki veya üç kere cildinize peeling uygulayın. Ve hergün mutlaka T bölgesi için yağ dengeleyici bir ürün ve cildiniz için nemlendirici sürün.
40787

Ürün önerisi:

Bliss, Pore Perfecting Facial Polish, peeling ve Triple Oxygen+C Energizing Cream, bakım kremi

Yüz maskesi

Haftada bir kere (temizleme, yıkama, peeling aşamalarından sonra) detoks etkili bir maske uygulayın. Böylece sağlıklı ve parlak bir cildi korumaya devam edersiniz. Kil ve meyve asitleri içeren bir ürün tercih edin. Bu ikili, gözeneklerinizdeki sebumun dışarı atılmasını ve ölü derilerin çözülmesini kolaylaştırarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacak.

Yüz maskesi
Yüz maskesi

Ürün önerisi:

Biotherm, Multi Recharge Masque, stres karşıtı yüz maskesi

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.