Doğal yöntemlerle parlak saçlar

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuştuğunuzda, her an bakımdan yeni çıkmış gibi ışıldayacaksınız! Sabah yeni uyandığınızda bile!

Sağlıklı saçlar her zaman parlar. Peki saçlarımızı parlak, sağlıklı ve dolgun hale nasıl getireceğiz? Saçlarımızın kırılmasını ve hırpalanmasını önlemek için neler kullanmalıyız ve neler yemeliyiz?

Dümdüz ve sert saçlar

Saçlarınızın ışıldaması için onlarca efektle uğraşmanız gerekmez. Yani göz kamaştırıcı olmak için ilüzyona gerek yok efendim. Düz ve ipeksi görünüş erkeklerin de bayıldığı parlaklığa ve dokuya hakim. Anlayacağınız saçlarınızı düz bırakmanız doğru bir tercih.

Salata yiyin

Saçlarınızı sadece kullandığınız ürünler beslemeye yetmez. Dermatologların da altını çizdiği nokta parlak cilt ve parlak saçlar için bol sebze ve meyve tüketmeniz.

Sezar salatanızı keyifle tüketebilirsiniz. Böylece sağlıklı saçlara yani parlak saçlara hemen kavuşacaksınız.

Serumları deneyin

Argan yağı gibi saçı güçlendiren ve parlatan serumlardan edinin. Zeytin yağı ve argan yağı saçınızı besler ve parlatır. Bir ay içinde saçınızın boyu ve hacmindeki değişimi göreceksiniz.

Saçınızı doğru yıkayın

Ne yazık ki tüm saçlar aynı dokuda yaratılmamış. Kimisi sıcak suya daha dayanıklı kimisiyse daha soğuk suda yıkanmalı. Normalde saçlarınızı sıcak suda yıkamanız önerilmez. Saç renginize göre kuaförünüzün tavsiyesinden şaşmayın.

Saçlarınızı şampuanladıktan sonrada parmaklarınızla masaj yaparak durulamaya özen gösterin.

Silikon

Saçların daha dolgun ve parlak görünmesini bir çırpıda sağlayan saç spreyleri var. Doğru ürünü kullandığınızda saç yapınızı daha az hasara uğrar. Doğal ürünleri tercih edin.

Şampuan seçimi

Saç tipinize uygun doğal özlü şampuanları tercih edin. Saçınızı besleyen ve güçlendiren özlerden bahsediyoruz. Peki saçlara ışıltı veren sampuanları hiç denediniz mi? Bizce denemekte fayda var.

E vitamini

Yiyeceklerinize dikkat edin dedik. Bunun yanında E vitamini takviyesi alabilirsiniz.

Doğru fırça şart

Saçlarınız yıkanırken de tararken de ister istemez çok yıpranır. Doğal saç fırçalarını kullanmak önemli.

Akşamları yatarken saçınızı taramayı es geçmeyin. Orta aralıklı bir saç fırçası önerimiz.

39187

33343

 

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...