Doğal Yağlarla Gelen Sağlık

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ünlü markaların bakım ürünlerinden, ilaç yapımına kadar birçok alanda kullanılan bu doğal yağların işte en özellerini…

Nane yağı

Salatalarda, naneli şeker ve sakızlarda sıkça kullanılan nanenin yağı, mide sorunlarına, kaşıntıya hatta içeriğinde bulunan mentol sayesinde kas ağrılarına iyi geliyor. Ayrıca sıcak bir kase suyun içine birkaç damla nane yağı damlatıp, buharını içinize çekerek nezle olduğunuzda tıkanan burnunuzun açılmasını da sağlayabilirsiniz.

Lavanta yağı

Muhteşem kokusuyla duş jelleri, vücut kremleri gibi kozmetik ürünlerinde en çok tercih edilen lavantanın yağı içeriğinde bulunan anti-bakteriyeller sayesinde mikroplarla savaşmanıza, hafif kokusuyla sinir sisteminizi rahatlatmaya ve eklem ağrılarına da iyi geliyor.

Susam yağı

Susam nemlendirici özelliği sayesinde saç ve deri bakımı konusunda en çok tercih edilen doğal maddelerden biri. Ancak susam yağı sadece güzellik konusunda değil aynı zamanda içeriğinde bulunan SPF özelliğiyle cildinizi güneşten korurken, doğal asitleri sayesinde de stresinizi azaltıyor ve kan basıncınızın dengelenmesine yardımcı oluyor.

Gül yağı

Güzelliğin simgesi olan gülün yağı hormon dengesinin korunmasını, menopoz ve regl döneminin çok daha kolay geçmesini sağlaması özelliğiyle biliniyor. Ayrıca elbette cildinizin çok daha güzel ve bakımlı görünmesi için de bire bir.

Çam yağı

Antiseptik ve anti-bakteriyel özelliği bulunan çam yağı aynı zamanda egzama, sivilce gibi deri hastalıklarının iyileştirilmesine yardımcı olmasının yanı sıra metabolizmayı hızlandırıcı özelliği olduğu da biliniyor.

Karanfil yağı

Ağız ve diş bakımında en çok tercih edilen doğal ürünlerden biri olan karanfil, antiseptik özelliğiyle kesiklerde, böcek sokmalarında ve sıyrıklarda kullanılması önerilen doğal yağların başında geliyor.

Itır yağı

Dolaşım sisteminize faydaları sebebiyle özellikle regl döneminde kullanılması önerilen ıtır yağı, akne tedavisinde de en çok tercih edilen doğal yağlardan biri. Ayrıca ıtır yağı, yara izlerinin ve kızarıklıkların giderilmesi konusunda da oldukça başarılı bir çözüm alternatifi.

Karabiber yağı

İyileştirici özelliğiyle bilinen karabiber yağı, kramp ve sindirim sistemi tedavilerinde kullanılmasının yanı sıra, kaslarınızın ısınmasını sağlayarak eklem ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Melisa yağı

Anti-depresan özelliği olan melisanın yağı, sinir sisteminizin düzgün çalışmasına yardımcı olurken, uyku bozukluğu ve anti-bakteriyel özelliğiyle de enfeksiyon kapmış yaraların iyileşmesini sağlıyor.

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.