Doğal yağlar ile cildinizi besleyin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Badem yağı en kuru ciltleri bile derinlemesine nemlendirirken, susam yağı içerdiği antioksidanlar sayesinde cildi gençleştiriyor. Sağlıklı bir cilt için doğal yağlar en organik çözüm.

Yaz sıcaklarının başladığı bu günlerde birçoğumuz kuruyan ciltten şikayetçi olabilir. Kuru ve nemsiz kalan ciltte çatlamalar meydana geldiği gibi kırışıklıklar oluşur. Kuru ciltler daha çabuk kırışır. %100 doğal yağlar cildi de %100 beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Organik yağlar tamamiyle doğal ürün olduklarından herhangi bir yan etki içermez. Tabii eğer çok hassas alerjik bir tene sahip değilseniz! Doğal güzelliğin küçük sırları doğanın mucizevi esanslarında saklı.

Badem-yagiBadem yağı
Cildinizi besleyen en verimli özlerden bir tanesidir. Özellikle yazın güneşin etkileriyle kuruyan cildinize badem yağı sürerseniz hem cildiniz beslenir hem de nemlenir. Cildinizdeki pürüzleri giderir. Banyo sonrasında hafif nemli cildinize badem yağı sürerek cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Badem yağını ayrıca saç bakımınızda da kullanabilirsiniz. Saçı besler ve dökülmesini engeller. Hamilelik sırasında ve doğum sonrasında göbek bölgesinde düzenli olarak badem yağı kullanmak çatlak oluşumunu da engeller. E vitamini yönünden oldukça zengin olduğundan yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklara da iyi gelir.

 

 

Defne yağıDefne-yagi
Defne yağı saçlarınız için birebir yarar sağlar. Saçı parlatır, yumuşatır, besler ve dökülmesine engel olur. Ayrıca kepek oluşumunu da engeller. Defne yağını saç bakımında kullanabileceğiniz gibi defne yağı şampuanını da tercih edebilirsiniz. Defne yağını saçınıza iyice yedirdikten sonra 10-15 dakika bekletin. Saç dipleriniz ve saç telleriniz yağı iyice emsin. Daha sonra durulayın. Aradaki fark ilk yıkamada fark ediliyor. Bunların yanında defne yağı, sivilce, tahriş, egzama, mantar, sedef, pişik, isilik, alerji ve kaşıntı gibi cilt rahatsızlıklarına karşı da tavsiye ediliyor. Tabii bu tür hastalıklarda ilk önce doktorunuza başvurun. Alerjik bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

 

 

Kayısı-yagiKayısı yağı
Kayısı yağı yüzünüzü nemlendirmek ve beslemek için çok büyük bir besin deposuna sahiptir. A vitamini, kalsiyum, magnezyum, keratin ve betakaroten maddeleri ile cilde doğal bir canlılık ve parlaklık kazandırır. Göz çevrenizde bile kullanabilirsiniz. Göz çevresinde oluşan, kırışık ve kaz ayaklarının oluşumunu önler. Yüzde kadifemsi bir his bırakır. Kayısı yağı tüm cilt tiplerine uygundur. Yaşlanma belirtilerine karşı birebir etkilidir.

 

 

 

Zeytinyağızeytinyagi
Zeytinyağı, saç telinden cilde kadar vücudumuzun en büyük destekliyicisi. Akdenizlilerin ışıltısının zeytinyağından geldiğine inanılır. Zeytinyağı kozmetik alanının dışında besin olarak alındığında, kalp-damar tıkanıklıklarına engel olur. İçerdiği yüksek orandaki E vitamini sayesinde beyin ve sinir hücrelerinin yaşlanmasını yavaşlatır. E vitamini aynı zamanda cildimizi besleyen en önemli besin değerlerinden biri. Onun için yaşam kaynağı diyebiliriz. Saça sürüldüğünde, saçı besler ve canlanmasını sağlar. Özellikle de yazın karşılaştığımız cilt kuruluklarına karşı birebir önleyici etkisi bulunuyor. Doğal güzelliğimizi korumak için doğadan çok da uzaklaşmaya gerek yok.

 

 

susamSusam yağı
Susam yağının en bilinen özelliği içerdiği antioksidanlar sayesinde cildi gençleştiriyor olması. Aynı zamanda içerdiği E, A ve B vitaminleri ile cildi besler. Güneş ışığına ve tere karşı uzun süre cildin üstünde bozulmadan kalır. İçinde bulunan lesitin ve antioksidan, yağın cildin en kuru noktasına kadar emilmesini sağlar. Saç ve tırnak içinde etkilidir. Özellikle de kırılan tırnakların ve kepekli saçların kurtarıcısı olur.

 

 

 

Şeftali yağı6384556d1034b38b2aa0b63304593850e_dfc5549439045bb96db58ca214684fc3_2
Şeftali yağını hem besin amaçlı hem de bakım amaçlı kullanabilirsiniz. Günde, bir kesme şeker üzerine 3 damla alınan şeftali yağı, kabızlığı giderir, bağırsak solucanlarını düşürür, idrar yollarını temizler, basur memelerini giderir. Safra kesesi ve böbrek için faydalıdır. Aynı zamanda banyo sonrası vücut yağı olarak kullanabilirsiniz. İçerdiği, boron, C vitamini içerir ve A vitamininin temel taşı olan betakaroten ile hem sizi hem cildinizi besler.

 

7c305167b53cf54cf69ec85299436787a_dfc5549439045bb96db58ca214684fc3_2Gül yağı
Gül yağı cilde canlılık kazandıran ürünlerin başında geliyor. Gül yağı esans olarak parfümlerin içinde kullanıdığı gibi cilt bakımında da kullanılıyor. Alerjik ve egzamalı ciltlere iyi gelir. Makyaj temizlemek için bile kullanabilirsiniz. Ayrıca saç uzatıcı özelliğe de sahip. Üç damla gül yağı ile 3 damla lavanta yağını karıştırıp cildinize sürdüğünüzde cilt kuruluğunu giderdiğini hissedeceksiniz. Besleyici özelliğinin yanında hoş bir koku bırakıyor.

 

 

 

Portakal yağı8a3f5462e3c2c398b693ab2bb655c7701_dfc5549439045bb96db58ca214684fc3_2
Portakal yağının farklı birçok etkisi bulunur. Cildi sıkılaştırma özelliği ile selülit şikayetlerine çözüm sunar. Sivilce ve akneleri kurutur. Mide rahatsızlıklarına karşı fayda sağlar. Ateş düşürücü özellik taşır. Aynı zamanda portakal yağını tonik olarak da kullanabilirsiniz.

 

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.