Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız açısından risk oluşturabilir. Katkı maddesi içeren besinlerin sık tüketilmesi cildin yapısına zarar verebilir.

Organik ürünler tercih ederek doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hayvansal besinler, sindirim anında bedeni zorlayıcı olabilir. İdeal kiloya ulaşmanız veya formunuzu korumanız için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekir. Vücutta ödem birikmesine sebep olan, şişkinlik yapan, yorgun hissettiren besinler yerine organik yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Son dönemlerin trend beslenme rutinlerinden olan vegan yiyecekler ve glütensiz ürünler ile daha formda bir görünüme kavuşmanız mümkün. Katkı maddesi ve koruyucu içermeyen yiyecekler ile cildinizin doğal canlılığını koruyabilirsiniz. Daha pürüzsüz ve dolgun bir cilt görünümü elde etmek için gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriğine önem vermeniz gerek. Wefood ve The Lifeco gibi markaların glütensiz ve organik ürünlerini Watsons’ta bulabilirsiniz.

Glütensiz Yiyecekler İle Şişkinliğe Veda

Glüten, gün içerisinde tükettiğiniz birçok yiyeceğin içinde bulunur. Faydaları ve zararları sürekli konuşulsa da glütensiz ürünler tüketmenin şişkinliği azaltıcı etkisi olduğu düşünülür. Wefood Glütensiz Karabuğday Unu, karabuğday bitkisinin tohumlarının öğütülmesiyle elde edilir. Yüksek oranda vitamin ve mineral içeren karabuğday unu, güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olur. Yüksek protein ve amino asitler ile cildin doğal güzelliğini korumasını sağlar.

Spor yapanlar ve fit görünümünü korumak isteyenler için karbonhidrat tüketimi çok önemlidir. Yoğun çalışanlar ve gün içerisinde enerjisi düşenler karbonhidrat tüketimini gözden geçirebilir. Kilo vermek için karbonhidrat tüketimini azaltmak genel anlamda iyi sonuç vermeyebilir. Wefood Glütensiz Yulaf Ezmesi, şekersiz içeriği ile sağlıklı beslenmenize destek olur. Vegan ürünler arasında sık tercih edilen yulaf ezmesi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz günlük proteinin önemli bir kısmını karşılayabilirsiniz. Hayvansal olmayan kaliteli protein desteği ve güçlü vitamin içeriği ile zinde hissetmenizi sağlar.

Glutensiz ürünler
Glutensiz ürünler

Organik Ürünler İle Doğal Yaşam

Organik ürünler, beslenme rutininizde yer alarak formda kalmanıza yardımcı olur. Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen organik yiyecekler ile doğal bir yaşam sürebilirsiniz. Organik ürünler arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Soğuk sıkım yöntemi ile hazırlanan organik dut özü, şeker ilavesi içermeyen tarifi ile sağlıklı bir seçenektir.
  • Organik Hindistan cevizi yağı ve koruyucu renklendirici içermeyen fıstık ezmesi, organik ürünler arasında sık sık tercih edilir.
  • Organik kakao tozu zengin kakao yağı ve aroması içerir. Düşük asit özelliği ile acı olmayan, kaliteli bir kakao çeşididir.

Vejeteryan beslenme alışkanlığı için tüketilen besinlerin doyurucu ve besleyici özelliği yüksek olmalıdır. Doğal ve organik besinler tercih ederek günlük protein ve vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Organik ürünleri, ısıdan nemden ve direkt güneş ışığından koruyarak muhafaza edebilirsiniz.

Bitki ve Meyve Özleri İçeren Ürünler

Cilt sağlığı üzerinde etkisi yüksek olan meyve ve sebzelerin beslenme düzeninde mutlaka bulunması gerekir. Organik ürünleri tercih edenler farklı meyve özleri içeren tozları kullanarak ara öğünlerini tatlandırabilir. Organik kamu kamu tozu, Amazon ormanlarında yetişen Kamu Kamu bitkisinden elde edilir. Yüksek seviyede C vitamini içerir. Doğal ortamda yetiştirilen Hindistan cevizi meyvesinin çiçeklerinin özünden elde edilen organik Hindistan cevizi şekeri ise sertifikalı bir üründür ve toz şekerin kullanıldığı her alanda alternatif olarak kullanılabilir.

Siz de organik, vegan ve glütensiz ürünler arıyorsanız Watsons satış noktalarına göz atabilirsiniz. Uygun ödeme olanakları, erişilebilir fiyat seçeneği, geniş ürün çeşitliliği ile Watsons’ta aradığınız tüm ürünleri bulabilirsiniz.

More from the blog

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...

C Vitamini Nedir? Kullanımı nasıl olmalıdır?

Askorbik asit bilinen adıyla C Vitamini vücudun üretemediği besinler veya gıda takviyesi yoluyla alınabilmektedir. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini kemik, damar, hemen hemen...