Doğal Cilt Bakımı için Taktikler

5.00 avg. rating (97% score) - 2 votes

Doğal cilt bakımı önerilerimizi evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz şekilde hazırladık. Bu kolay kür yöntemleri ile cildinizi parlak ve sağlıklı bir şekilde tutup, bakım ihtiyacını giderebileceksiniz. Büyük paralar vermek yerine bu kürleri öğrenerek evinizde pratik bir şekilde cilt bakımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal cilt bakımı insanların sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmasında oldukça önemli yeri olan bir bakım türüdür. Bu doğal cilt bakım kürlerini kolaylıkla yumurta, meyve ve sebzelerle kendi başınıza da evde kolaylıkla cilt bakımınız için doğal maskeler hazırlayabilirsiniz. Çoğu insan doğal yollarla güzelleşmeyi tercih etmek ister fakat bir türlü doğal masker kürlerinin tariflerine ulaşamazlar. Pratik bir şekilde evde kolaylıkla yapılabilecek doğal ve sağlıklı cilt bakımları ile daha sağlıklı ciltlere hemen kavuşmak mümkün. Evde pratik bir şekilde yapılacak doğal cilt bakımı için ilk şart ise cildinizin temizlenmesi ve daima nemli tutulması faktörüdür. Bu amaçla fazla kurutmayacak bir sabun türü ile iyi bir de nemlendirici bu işlem için yeterli olacaktır. Cildinizi yeteri kadar nemlendirdikten sonra ise evde kolaylıkla yapılacak doğal cilt bakımları sayesinde kırışıklıkların ve aynı zamanda siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunun da kesinlikle önüne geçmiş olursunuz. Kuru cilt bakımı ise düzenli bakım gerektiren bir kavramdır. Bu cilt türleri hassas sınırlarda bir cilt düzenine sahip olduğu için dengeli davranmak gerekir.

Doğal Cilt Bakımı
Doğal Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı

Kuru ciltlerin nem dengesini korumak amacıyla düzenli şekilde bakımlarının da yapılması önemlidir.

Kuru cilt bakımlarınızı haftada en az 1 veya 2 kez mutlaka uygulamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli faktör ise kuru ciltlerde en fazla, haftada 2 kez maske yapılması gerekir. Maske sayısı 2 den fazla olursa yağlanma sınırı geçilebilir. Kuru ciltlerin hassas cilde dönüşmesini engellemek içinse düzenli bakım konusunda, nem üzerine odaklanmak gerekir.

Pürüzsüz Cilt

Pürüzsüz cilt için…

Pürüzsüz bir cilt içinse cildinizdeki yorgunluk ifadesini bir an önce kaldırmalısınız. Bunun için de bir takım pratik çözümler vardır. Bu pratik çözümler için ise patatesin suyu ile bir çay kaşığı hakiki bal, bir çay kaşığı süt ve bir çay kaşığı kaymağı karıştırmanız yeterlidir. Sonrasında ise yüz ve boyun bölgesine sürmelisiniz. Bu işlemden sonra ise  20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ılık su ile yıkadığınızda, cildinizde meydana gelecek pürüzsüzlük hissini hemen fark edebilirsiniz. Sağlıklı bakım ve kürlerle sağlıklı yaşamanız dileğiyle…

More from the blog

Türkiye ve Güney Kore arasında güzellik işbirliği

Kore Ticaret-Yatırım Teşvik Ajansı (KOTRA) Genel Direktörü Hyeon Cheol Kim, Güney Kore ve Türkiye arasında kozmetik alanındaki işbirliğini artırarak iki ülke arasındaki bağları daha da kuvvetlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulunabilir?

Cilt lekelerinin baş gösterdiği yerler genellikle el, boyun ve yüz çevreleridir. Bu lekeler çeşitli durumlara göre oluşabilir ve vücutta kalma süreleri bu durumlara göre değişiklik gösterebilir. Lekelerin...

Gözlerinizin İçinin Işıltısını Dışına Yansıtın

Emin ve profesyonel ellerde yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu için işinde uzman kişilerden yardım almanız çok önemli.

Kantaron yağının cilde faydaları nelerdir?

Cilt sorunlarında uzmanların da en çok önerdikleri seçeneklerden birisi olan kantaron yağının cilde faydaları konusunda bilgiler sunmak istiyoruz.