Diyetsiz zayıflamak için 6 pratik tavsiye

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Diyetsiz zayıflamak için en pratik 6 yöntemi sizin için yazdık! Hemen zayıflamaya başlamak ve formda bir vücut ile tatile gitmek ister misiniz?

Günlük rutin beslenme tarzınızda ufak değişiklikler yaparak formda bir vücuda sahip olmayı başarabilirsiniz. Daha ince ve fit bir vücut ile yaza hazır girmek için bu 6 tavsiyeyi mutlaka okuyun.

Ek olarak daha önce yayınladığımız sadece 2 hafta süren 14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti ve Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti başlıklı yazılarımızı da okuyup uygulayarak göbek eritme sorununuzdan kurtulmada da bilgi edinebilirsiniz.

İşte, düzenli uygulayacağınız küçük değişiklikler ile diyetsiz zayıflamak için merak edilen ipuçları…

protein

Protein tüketimini arttırın

Gün içerisinde her zaman protein içeren yiyecekleri tercih edin. Protein içeren besinler, hem size enerji verir, hem de tok kalma sürenizi uzatır.

diyet_ogun2

Öğün araları kısa olsun

Öğünlerinizi küçük porsiyonlar şeklinde hazırlayın ve her öğün arasına ortalama 3 saat koyun . Mideniz uzun süre aç kalırsa gün boyunca daha fazla şey yiyecek ve dolayısıyla daha fazla kalori alacaksınız. Öğünler saat kontrolünde yenilirse, günün ilerleyen saatlerinde başlayan fazla yeme isteği de bastırılmış olur.

sebze_460

Sebze tüketin

Mümkünse gün içindeki her öğünde tabağınızın yarısı taze sebze yemekleri ya da buharda pişmiş mevsim sebzelerinden oluşsun. Mineral, lif ve vitamin açısından zengin sebzeler tükettiğinizde hem sağlıklı bir öğün geçirmiş olursunuz hem de fazla kalori almazsınız.

diyet_beslenme

Evde yemek pişirin

Yediğiniz yemekler mümkünse evde kendi pişirdikleriniz olsun. Dışarıda yediğiniz yemeklerin ölçüsünü ayarlayamadığınız gibi, yemeklerin içindeki yağ oranlarını da kontrol edemez, aşırı kalori alımına zemin hazırlamış olursunuz. Ayrıca dışarıdan bakıldığında çok masum gözüken bir yemek gerçekte fazla miktarda kalori içerebilir.

su_ic460

Zayıflamak istiyorsanız su içmek çok önemli

Bildiğiniz gibi vücudumuzun %60’ın dan fazlası sudan oluşuyor ve temel gereksinim kaynağımız su, kilo vermek için de oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalar,  yüksek miktarda su içen kişilerin içmeyenlere göre daha hızlı zayıfladıklarını ortaya çıkarmıştır. Kilo vermek istediğiniz dönemlerde su içmek bu yüzden çok ama çok önemlidir. Bizim ve tüm uzmanların önerisi sadece kilo vermek istediğiniz dönemlerde değil tüm hayatınız boyunca günde az 2,5 litre su içmenizdir.

tatlandiri_460

Tatlandırıcı kullanmayın

Kalori içermese de tatlandırıcı içeren içecek ve yiyecekleri tercih etmeyin. Bu tarz yiyecek ve içecekler başlangıçta size çok lezzetli gelebilir; ancak ilerleyen saatlerde şişkinliğe ve canınızın daha çok şeker istemesine neden olurlar.

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...