Diyetsiz Dümdüz Bikini Karnı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 

Sakız çiğnemeyi bırakın

Sakız çiğneyenlerin karın bölgesi fazla hava yuttukları için daha şişkindir. Bu nedenle arıtık sakız çiğnemeyin. Çoğu sakız şeker alkolü sorbitol ve xylitol gibi maddeler içeriyor. Bu ufak miktarlar ince bağırsakta metan gazı yaratır, mide gazı, geğirmeyle çıkan gaza neden olur. Bu tür gaz sorunlarına karşı nane yaprağı çiğneyin veya dişlerinizi fırçalayın.

Duruşunuzu düzeltin

Çoğu insanın yanlış duruş nedeniyle göbeği çıkr. Başınızı dik tutun, omuzlarınızı geri doğru itin. Göğsünüz öne doğru çıksın. Sürekli bu şekilde durmayı alışkanlık haline getirin.

Lifli gıdalar tüketin

Cips, kurabiye gibi yiyeceklerden uzak durun. Yerine meyve, sebze ve tahıllı yiyecekler tüketin. Gün içinde bunları sıkça tükettiğinizde sürekli tok hissedeceksiz. Hiçbir çapa sarfetmeden fazla kalori almamış olacaksınız.

Bol bol gülün

Uzmanlar gülmenin karın kaslarını çalıştırdığını ve bunun egzersiz kadar önemli olduğunu belirtiyor. Günde 10 dakika içinizden geldiği gibi deyim yerindeyse karnınız ağrıyana kadar gülün.

Sıkça sağlıklı şeyler atıştırın

Sık atıştırma karın yağı oluşumunu önlüyor. Çok fazla cıkmadığınız için çok fazla yemiyorsunuz. Atıştırmak için sakın ağır yemekleri tercih etmeyin. Vitamin, mineral, potasyum içerenleri tercih edin. Galeta, havuç, peynir, sebze püresini tercih edebilirsiniz.

Belinizdeki suyu azaltın

Gün boyu 8-10 bardak su içtiğinizde vücudunuz sürekli su girişi olduğu için su tutmaz. Sistem daha iyi çalışır ve bel-karın bölgenizde şişlik oluşmaz. Kahve, çay, meyve suyu, soda gibi içeceklerden daha çok sadece suyu tercih edin.

Çok fazla sebze yemeyin

Sadece sebze yemekleri yemeyin, haftada 1-2 kez et yiyin. Et yiyemiyorsanız protein bakımından zengin olan sebzeleri tercih edin. Daha doyurucu ve daha az kalorili olacaktır.

Bira yerine şarap

Alkollü içecekleri seviyorsanız ve bira tüketiyorsanız karnınızın dümdüz olması biraz zor. Bira diğer içeceklere göre daha çok kalori içeriyor ve bunlar en çok karın bölgesinde birikiyor. Bunun yerine kırmızı şarap veya hafif meyve kokteyylerini tercih edebilirsiniz.

Yemeğinizi sakin yiyin

Acele ile yenen yemek her zaman şişlik yapar. Yiyeceklerinizi her ısırışta yavaş yavaş çiğneyin. Yediklerinizin tadını almaya çalışın. Böylece daha iyi doyar, daha az yer ve şişkinlik sorunu yaşamazsınız.

Yoğurt tüketin

Yoğurt içerdiği yararlı bakterilerle sindirim sistemnin daha iyi çalışmasını sağlar. Günde bir kase tüketmeniz önerilen yoğurdu, taze veya kuru meyve parçacıklarıyla da yiyebilirsiniz.

İyi uyuyun

Uyku sırasında sindirim sistemimiz iyi çalışır, yaplar parçalanır. Böbek çevresindeki yağlardan da kurtulmuş olursunuz.

Gece atıştırmayın

Meşgul kadınlar geceleri atıştırma hatasına düşer. Ancak gece yediğiniz yiyecekler iyi sindirilmez ve size yağ olarak geri döner.

Fazla tuz kullanmayın

Aşırı tuz tüketimi vücutta su tutulmasına ve karın şişliğine neden olur. Kadınlara günde 2300 mg tuz tüketmeleri öneriliyor. Tuzluk kullanmayın. Tuzlu hazır gıdalardan uzak durun. Mümkün olduğunca ev veya restoran yemeklerini tüketin.

Kaynak: ivillage

 

More from the blog

Jel Tırnağın Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Jel tırnak son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bir tırnak uygulaması işlemidir. Ellerin bakımlı ve bir o kadar hoş görünmesine neden olan en önemli...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Hasar görmüş cilt ve yaralar için Galebe Onarıcı Krem

Üstün AR-GE gücü ile yeniliklerin öncüsü Uraw, Galebe Onarıcı Kremin özelleştirilmiş formülü ile hasar görmüş cilt ve yaralara çözüm olmaya hazır.  Vücudumuzdaki en büyük organ...

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri ilk olarak Güney Kore kadınlarının, ardından da tüm dünya kadınlarının memnuniyet duyarak kullandıkları cilt bakım güzellik ürünleridir. Pürüzsüz ve parlak ciltleri...