Diyetler neden başarısızlıkla sonuçlanır

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kilo vermek için sürekli yeni taktikler ve yeni diyet listeleri ediniyor ama bir türlü uzun süreli diyet yapıp istediğiniz kiloya ulaşamıyor musunuz?

Peki, neden başarısız olduğunuzu biliyor musunuz?

İşte diyetin başarısız olmasının nedenleri:

Net hedefler koyamamak

Diyete başladığınızda kaç kilo ve ne kadar süre denklemi kuramazsanız tüm uğraşlarınızın sonunda istediğiniz noktaya ulaşamadığınızı göreceksiniz.

Diyet yapıyorum psikolojisi ile sürekli yiyemeyeceğiniz yemekleri düşünmek

Her tüketilen besinin kaç kalori olduğunu düşünmek, sizi diyet psikolojisine sokarak daha farklı yiyeceklere karşı istek duymanıza neden olacaktır.

Diyetler neden başarısızlıkla sonuçlanır
Diyetler neden başarısızlıkla sonuçlanır

Vücudunuza uygun olmayan diyetler uygulamak

Her kişinin ihtiyacı ve bünyesi farklıdır. Bu nedenle, başkaları için hazırlanan diyet programları değil, kişiye özel diyet listeleri tercih edilmelidir.

Kansızlık da diyet yapmanızı engeller

Kansızlık tatlı ihtiyacını tetikler. Öncelikle kansızlığınız varsa bu eksikliği gidererek işe başlamak başarısız diyet ihtimalini düşürecektir. Tatlı yerine açlığınızı bastıracak sulu yemekleri tercih etmelisiniz.

Olması gerekenden fazla yemeği bir anda kesmek

Çok fazla yemek tüketirken bir anda sizi normal şartlarda aç bırakacak kadar az yemek tüketmek sonrasında çok fazla açlık hissedeceğiniz için son derece yanlıştır ve diyeti bırakmanın en önemli nedenlerinden birisidir.

Diyet yaparken hareketsiz kalmak

Sürekli diyet yapıyorsanız ama aynı zamanda spor yapmak için de hiç enerji harcamıyorsanız tek başına yapılmış diyet asla istenen sonuca ulaştırmayacaktır.

Vücudunuzun ihtiyacını bilmemek

Diyet programı mutlaka diyetisyen kontrolünde yapılan bir takım tetkikler sonucunda vücudun ihtiyaçları belirlenerek oluşturulmalıdır.

Yemeği kısarken şekerli içecek ve meyve tüketmeye devam etmek

Kişiye kilo aldıran besinlerin başında şekerli ve tatlı gıdalar gelmektedir.

 

Kadinvekadin.net

More from the blog

En Leziz Detoks Çorbası Tarifleri İle Hafiflemeye Hazır Mısın?

Vücudundaki toksinlerden arınmanın çok kolay bir yolu mevcut: Detoks çorbası. Damak tadına göre, sevdiğin sebzelerden seçtiğin detoks çorbaları ile ödemden kurtulabilir ve zinde bir...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

İsveç Diyeti ile Evde Kolay Zayıflama, 13 Günde 12 Kilo Verin

Türkiye genelinde ve dünya genelinde en popüler zayıflama seçeneklerinden birisi olan İsveç diyeti ile alakalı olarak en güncel bilgileri sizlere sunacağız. 13 günde 12 kilo vermeye hazır mısınız?