Diyete ara verenler daha fazla kilo alıyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Sıkı bir diyet uygulaması içindeyken ara vermek uzmanlar tarafından onaylanmıyor. Bunun sebebi daha fazla kilo alma tehlikesi.

Uzmanlara göre diyete ara verip tekrar başlamak zayıflamak yerine daha çok kilo alınmasna sebep oluyor. Bizler zayıflama adına yaptığımız hatalardan dolayı zahmetli bir sürece girerek psikolojik olarak da yıpranıyoruz. Bu yüzden diyete ara vermek yerine kilo verme sürecini uzatmak çok daha kalıcı bir çözüm.

 

Sağlıklız kilo verme çabası yağ kaybının yanında kas kayıplarıda yapabilmektedir. Bu metabolizmamızı yavaşlatır. Bu nedenle yavaşlayan metabolizma hızıyla birlikte diyeti bıraktığımız gibi vücudumuz yağ depolamaya başlar. Buda ani kilo alımına neden olur. Bu da psikolojimizi oldukça olumsuz etkiler. Bu sebeple diyete başlarken kararlı olmalısınız.

Haftada bir kilo vermek idealdir. Daha fazlası sağlıksız verilmiş kilo olarak daha fazla bir şekilde size dönecektir. Hızlı verdiğiniz kiloları oldukça hızlı bir şekilde alacağınız sakın unutmayın!

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.