Diyet ve bölgesel zayıflama ilişkisi

Diyet ve bölgesel zayıflama ilişkisi
Diyet ve bölgesel zayıflama ilişkisi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Diyet ve bölgesel zayıflama arasında güçlü bir ilişki var. İşte göbek inceltmek  için diyet yaparken dikkat etmeniz gereken tüyolar…

Bölgesel kilo alımında genel eğilim erkeklerde göbeği, kadınlarda basenleri işaret etse de dengesiz alınan fazla kilolar hem kadınların hem de erkeklerin sağlığını ve yaşam kalitesini yakından etkiliyor.

Basen bölgesi zayıflamada en zor sonuç alınan bölgedir. Ancak, diyet yaparken bazı tüyolara dikkat etmek göbek bölgesinde çok daha fazla incelme sağlayabilir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Rehberi

Basende leğen kemiği faktörüne dikkat!

Basen bölgesi en zor incelen bölgedir, basen bölgesinden kilo vermek isteyen kadınlar leğen kemiğini gözden kaçırmaktadır. Birçok kadın basenini inceltmeye çalışırken leğen kemiği genişliğini göz önünde bulundurmaz. Eğer kişinin leğen kemiği geniş ise ne kadar kilo kaybederse kaybetsin basen ölçüsü istediği standartla ulaşmayabilir. Yalnızca basen eriten bir diyet ne yazık ki bilimsel olarak tanımlanmadı, medyada ve internette bu konuda yer alan bilgilerin de çoğu kulaktan dolma ve/veya yanıltıcıdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Basen problemi olanlar sağlıklı beslenmenin yanı sıra düzenli egzersizi de yaşam tarzı haline getirmeleri gerekir.

İşte göbek eriten tüyolar!

Ne kadar az şeker o kadar az göbek

Beyaz şeker ve beyaz şeker içeren yiyecekler ve içecekler, kan şekerini hızla yükseltip hızla düşürüyor. Kan şekerinde meydana gelen bu dengesizlik daha hızlı acıkmaya neden olurken, aynı zamanda da karın bölgesinde daha fazla yağ depolanmasına sebep oluyorlar. Bu nedenle şeker tüketiminiz ne kadar az olursa, göbek bölgesindeki yağlanmanız da o kadar az olacaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri (4 Haftalık Antrenman)

 

Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.