Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Diş beyazlatma hakkında merak edilenler
Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

 

Peki günlük diş bakımımız nasıl olmalı? Daha beyaz dişler için nelere dikkat etmeliyiz?
Günlük ağız bakımı için aslında kurallar çok basit. Günde iki kere ,sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yatmadan önce, kişiye özel diş fırçaları ile sadece iki dakika ayırarak dişlerimizi

fırçalamalıyız. Diş fırçalama ile birlikte arayüz çürüklerinden korunmak için günde en az bir kere diş ipi uygulamalıyız. Tüm bunlardan sonra antibakteriyel olmayan, günlük kullanıma uygun bir ağız gargarısı ile ağız bakımı sonlandırılmalı. Günlük bakım ile birlikte periyodik diş hekimi muayenesinin de mutlaka yapılmasını da tavsiye ediyorum.
Daha beyaz dişler için ise dişlerimize dolayısıyla bize zarar veren kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçmeliyiz ve ağız bakım alışkanlıklarımızı rutinleştirmeliyiz.  Dişlerdeki kötü lekelenmeleri önlemek için kullanılan aşındırıcı miktarı fazla diş macunları ve sert kıl yapısına sahip diş fırçaları uzun süre kullanılmamalıdır. Bunlar uzun süreli aşındırıcı etkileri yüzünden diş  minesini aşındırarak dişlerin kısa sürede daha sarı bir görünüm almasına sebep olabilir.
Diş beyazlatma tedavisi sonrasında aşındırıcı partikülleri diğerlerinden daha az olan diş macunlarını öneriyorum; marketlerde çok fazla ürün olmadığından kişiler kendileri araştırarak veya diş hekimlerine danışarak bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirler.

Diş hekimlerinin de takip ettiği bir “moda” var mı?
Moda kelimesi sağlık grubu için çok uygun bir kelime değil aslında. Teknolojik gelişmelerle birlikte yeni çıkan teknikler ve ürünler doğal olarak klinik pratiğimize yansıyor. Geliştirilen ürünler ve gelişen tedavi yaklaşımları ancak hastalarımızın sağlığına katkıda bulunacaksa kullanılır ya da kullanılmalıdır; dolayısıyla ben tedavide moda veya trend kelimelerini uygun bulmuyorum.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.