Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
dis-hekimi
Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

 

Diş beyazlatma uygulaması mutlaka bir diş hekimine mi yaptırılmalı?
Mutlaka bir diş hekimi kontrolünde yapılmalıdır; yanlış uygulamalar veya piyasada satılan gelişi güzel ürünler ciddi sağlık sorunları yaratabilir.

Dişler en fazla kaç ton beyazlatılabilir?
Dişler ortalama 2 ton beyazlatılabilir.

Bu işlem için bir yaş sınır var mı?
Mine olgunlaşmasının tamamlanmasının ardından yani 16 yaşından sonra uygulanması daha uygundur, üst yaş sınırı ise yoktur.

Diş temizliği ve diş beyazlatma arasındaki farklar neler?
Diş temizliği, diş beyazlatmadan önce mutlaka uygulanması gereken bir uygulamadır. Ultrasonik cihazlar ve özel fırçalarla diş yüzeyindeki eksojen lekeler (çay, kahve ve sigara lekeleri vb.) temizlenir. Diş temizliğinden sonra dişin asıl rengi ortaya çıkar; eğer dişeti rahatsızlığı var ise dişetlerinin iyileşmesi beklendikten sonra diş beyazlatma işlemine geçilebilir. Diş beyazlatma ise genel olarak bahsettiğimiz gibi dişin mine katmanı içerisindeki renk veren pigmentlerin kimyasal olarak yapısının değiştirilmesi işlemidir, diş hekimliğinin kozmetik veya estetik bir yaklaşımıdır.

Diş beyazlatma işlemini sonradan tekrarlamak gerekir mi?
Diş beyazlatma işlemi uygulanan ilk tedaviye göre geri dönüşüm süreleri değişebilir. Kozmetik bir tedavi olduğu için eğer kişiler dişlerinin renginin eski haline dönemeye başladığını düşünürlerse, bu işlemler tekrarlanabilir. Tekrarlama sıklığı 3-4 aydan daha kısa olmamalıdır. Beyazlatmanın tekrarlanması bir gereklilik değil, tercihtir.

Dişin beyazlığını korumak için kaplama yapılmasını tavsiye eder misiniz?
Diş beyazlığını korumak için diş beyazlatmayı tavsiye edebilirim. Tabi ki dişlerin şekilsel ve pozisyonel durumlarıda iyi değilse bu durumun rehabilitasyonu için sabit seramik kuron veya kaplama tercih edilebilir. Fakat günümüzde diş dokusunu mümkün olduğunca korumaya yönelik bir anlayış içerisindeyiz.

Maliyeti ortalama olarak nedir?
Beyazlatma uygulamasının maliyeti her uygulama gibi bazı yerlerde ve kullanılan sistemlere göre  az da olsa farklılık göstermektedir. Ev veya ofis tipi beyazlatma genel olarak 1000 ila 2000 tl arasında değişkenlik gösterir.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.