Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
694a4eac-a76b-4b45-b9d7-abc21780d0a9
Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

 

Beyazlatma öncesi dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hastaların dişlerindeki çürüğe bağlı olmayan hassasiyet miktarı. Yoğun hassasiyeti olan kişilerde düşük konsantrasyonlu ofis veya ev tipi beyazlatma uygulanır; bu mevcut olan hassasiyetin beyazlatma ajanının yaratabileceği hassasiyet ile daha da artmasının engelleyerek daha konforlu bir post-operatif süreç sunar.
Beyazlatma tedavisinin tipi etkileyen bir diğer faktör de tedavinin maddi boyutudur.  Ev tipi ve ofis tipi beyazlatmalar arasında genel olarak fark yoktur. Daha kalıcı bir beyazlatma için ofis tipi ve ev tipi kombinasyonunu uygulamamız bazen ekonomik sebeplerden ötürü ertelenebiliyor.

Kimyasal bir müdehaleden bahsettiğimize göre dişlerin zarar görmesi söz konusu mudur?
Beyazlatma işleminin kimyasal bir işlem olması biraz ürkütücü gelebiliyor tabi ki hastalarımıza ama önemli olan uygun hastaya uygun tedavi protokolünü sunmaktır. Beyazlatma seansında oluşan kimyasal reaksiyonlar tabi ki kontrolsüzce yapılırsa özellikle yüksek konsantrasyonlarda istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Fakat kontrollü olduğu sürece dişin mineral seviyesi ve organik yapısına kesinlikle zararı yoktur.

Porselen kaplama kuron ve köprülere diş beyazlatma işlemi yapılabilir mi?
Porselen materyali sertleştirildikten sonra ağız içinde rengi değiştirilemez, çünkü beyazlatma ajanlarının seramik üzerinde bir etkinliği yoktur. Beyazlatma sonrası estetik alanda bulunan eski seramik restorasyonlar değiştirilmelidir; renk farkı estetiği olumsuz etkileyecektir.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.