Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
dis-beyazlatma-ic
Diş beyazlatma hakkında merak edilenler

 

Öncelikle yaş konusuna değinirsek; 16 yaşından küçüklere diş mine olgunlaşması tamamlanmaması ve beyazlatma reaksiyonundan negatif etkilenebileceğinden dolayı beyazlatmayı önermiyoruz. Bununla beraber genç dişlerin beyazlatma reaksiyonuna verdiği cevap fazla olabileceğinden post-operatif hassasiyet ihtimalini minimuma indirmek için ya ofis tipinin süresi kısaltılır ya da ev tipi beyazlatma ile tedaviye başlanır. Tabi ki bunlar hekim ve hastanın isteklerine göre değişkenlik gösterebilir.
Beklenti faktörü, bir diğer fenomendir. Hastalarımız estetik kaygılarıyla bize başvurduklarında tedaviye başlamadan önce beklenti miktarlarının çok iyi algınlanmış olması gerekmektedir. Eğer kişiler de ne kadar beyazlığın onları mutlu edeceğinden emin değillerse bunu mutlaka hekimleriyle paylaşmalılar. Ofis beyazlatma sıklıkla 2 seans olarak uygulanır ve süratli bir beyazlama sağlanır; fakat 2 seans sonunda beklentisi düşük hastada aşırı bir beyazlama hissi oluşturacağından bu mutsuzluk yaratabilir. Tam tersi yüksek beklentili hastada ise ev tipi beyazlatma ile yaklaşık 10 günde gelen yavaş ve nispeten daha kontrollü beyazlık hayal kırıklığı yaratabilir. Beklentileri belirsiz kişilerde ev tipi beyazlatma ile başlamak daha çok tavsiye edilen bir yöntemdir.

Hastaların seanslara ayırabilecekleri süre hangi tip beyazlatma yapacağımızı belirler. Çok yoğun çalışan veya beyazlatma seansı için vakit ayırmak istemeyen hastalarımız için ev tipi beyazlatmayı öneriyoruz; çünkü ev tipi beyazlatmada hastalara özel plaklar yapılır ve kullanacağı ajanları nasıl kullanacağı da izah edilerek tedaviyi kendi kendisine yapması sağlanır. Bu plaklar günde ortalama 2 saat ağızda tutulur; ister evde ister trafikte rahatça kullanılan apereylerdir. Fakat uygulama sırasında doktor gözetimi altında olmadığından bu tip beyazlatma ajanlarının konsantrasyonları düşüktür dolayısıyla etkinlikleri düşüktür ve etkileri 2 haftalık süreçte ortaya çıkmaktadır. Ofis tipi beyazlatma seansı ise, kullanılan sisteme göre değişmekle birlikte, süre olarak ortalama 1 saattir. Yüksek konsantrasyonlu ajan 1’er saatlik 2 seans doktor kontrolünde uygulanarak, kısa sürede hızlı sonuç alınır. Sağlık ve süreklilik açısından ofis ve ev tipi beyazlatmalar arasında, uygun şartlarda uygulandığı sürece, belirgin farklılıklar yoktur.

1
2
3
4
5
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.