Dip boyası gelenlere çözüm

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Saçını düzenli boyayan herkes bilir ki, göze hoş görünmeyen uzamış saç dipleriyle baş etmek tam bir işkencedir, özellikle gri renk olduğunda. (Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız online bir ankette WH okurları, gri saç diplerinin en sinir bozucu güzellik problemlerinden biri olduğunu belirtti.) Eğer boyama işleminden bir hafta sonra saç dipleri belirginleşen şanssız kadınlardansan, senin için bu durum daha da sinir bozucu olmalı.

Endişelenme! Çabuk uzayan saçları göz önünde bulunduran yeni ürünler sayesinde, saçındaki renk uyumunu korumaya devam edebilirsin. Seçenekler arasında bizi yönlendirmesi için en iyi uzmanlarla görüştük ve bazı bilinmeyen stil hilelerini senin için öğrendik. Her defasında kuaförüne koşma, kendi güzellik uzmanın olmaya hazırlan.

Başın sıkıştığında dene

FAR
L’Oréal Paris’e danışmanlık yapan Saç Uzmanı Johhny Lavoy’ın önerisi şu: Sentetik bir kapatıcı fırçasını ıslatıp, saç renginle uyumlu mat göz farına batır. Daha sonra fırça yardımıyla gri saç tellerini kapat.

MASKARA
Lavoy, maskaranı bir kapatıcı fırçasıyla saç diplerine uygulamanı öneriyor.

SHARPIE KALEM
Yanlış duymadın. New York Oscar Blandi Salon’un Boya Uzmanı Kyle White, bu kalıcı marker kalemlerin son derece etkili olduğunu onaylıyor. Dikkat etmen gerekense, kalem kalıcı olduğu için yalnızca saç rengin çok koyuysa uygulaman gerektiği.

Stratejik Kesim

Uzun katları olan bir saç kesimini (çenenin altından başlamalı) veya kalın kâkülleri dene.

Lavoy, “Katlar saçına hareket katar; saçın dümdüz olmadığından diplerin dikkat çekmez” diyor. Kâkül kestirmek de bir başka yöntem. Diplere hacim kazandırmak için onları öne doğru fönle. Böylece yeni çıkan saç tellerinin en çok açığa çıktığı bölge olan saç çizgini saklayabilirsin.

Dikkati Başka Yöne Çek

Bütün başarılı saklama operasyonları, dikkati dağıtma tekniğini kullanır. Saç diplerini saklamak da bunlardan biri. Asla… saçını sıkı atkuyruğu şeklinde toplama. Lavoy “Bu yöntem saç çizgini daha belirgin gösterir” diyor.

Onun yerine… kabarık ve dağınık bir model dene. Hacim veren saç şekillendiricini nemli saçına uygula, daha sonra saçını kurutma makinesiyle gelişigüzel kurut. Kuruduğunda, hafif parlaklık veren bir serum uygula. Kafanın ortasında veya daha yüksekte dağınık bir topuz yap.

Son olarak… parlak veya tüylü bir toka kullan. New York’taki De Berardinis Salon’dan Boya Uzmanı Mike Petrizzi, tokanı birkaç beyaz saç telinin göründüğü yere yerleştirmeni öneriyor. Accessorize veya Coquet mağazalarında ya da Lidyana.com’da çok güzel tokalar bulabilirsin.

Anında Kapatma

Genellikle yıkayınca çıkan kapatıcı ürünler, saç diplerine karşı ilk savunma ürünlerin. Bir santimetreden daha uzun olmayan saç dipleri için idealler. Doğru formülü bulmak için, saç tipini göz önünde bulundur.

More from the blog

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Argan Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Saç Bakımı ve Maskesi Tarifi

Saç için ciddi anlamda faydalı olduğu bilinen argan yağı ile alakalı olarak tüm önemli bilgileri enine boyuna sizlere sunacağız. Saç bakımı konusunda daha önceki...

Erkek Saç Kesim Modelleri ve Uzun, Kısa Saç Stilleri Kataloğu 2018

Erkek saç modelleri ve saç kesimleri kataloğu 2018 yılı örneklerini sizler için elimizden geldiğince derledik. Erkeklere ilham kaynağı olacak saç modellerini keşfetmeniz amacındayız.

Yeni Sezonun Güzellik Trendleri Sizlerle

Bugün sizlerle birlikte yeni sezonda karşımıza çıkan ünlülerin güzellik trendleri ile alakalı bilgiler sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz. Türkiye genelinde özellikle güzellik konusunda...