Dijital Medyada Kriz Yönetimi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazının başlığını okuyunca biraz ilginç gelmiş olabilir. Zira dijital medya krizleri markalar ve ürünler üzerinde etkisini yoğun olarak hissettirmeye başladı. Çok önemli bir kavram olan dijital medya krizi’ ni e-ticaret için değerlendireceğiz.

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve etkinseniz müşterilerinizle süregelen bir iletişim içindesiniz. Ülkemizde e-ticaret in şartları malum. Avrupa’da ki gibi stoklama olmadığı için zaman zaman ağır problemlerle karşılaşıla biliniyor. Müşteriler güncellenmeyen stoktan alışveriş yapıyor sorun oluyor, kargo müşterinize teslim edilmemiş oluyor, telefonlara cevap vermemiş oluyorsunuz, ürün iadesinde sıkıntılar yaşanıyor bunlar uzuyor da gidiyor. Böyle bir durumda müşterilerinizin sizin adınıza bir kriz çıkarması doğal. Peki bu kriz nasıl yönetilir.
Çok büyük bir e-ticaret sitesi değilseniz ücretsiz yazılımlarla bu krizi dinleyebilir ve müdahale edebilirsiniz. Eğer sorun yaşadığınız müşteriniz bireysel bir müşteriyse onunla bireysel olarak ilgilenmeli ve sorununu çözmeye çalışmalısınız.Çünkü sizin adınıza olumlu bir yorumu paylaştığı her yerden pozitif düşünceli bir müşteri adayı getirecektir.Eğer kriz daha kalabalık bir grubun ürettiği bir içerikse o zaman bir online açıklama yapılmalıdır.
Bu ve bunun gibi krizlere anlık cevaplar verilmese internet üzerinden markanızın kötü reklamları yapılacak üstelik doğal yönden olan bu konuşmalara kulak veren çoğu insan size önyargıyla yaklaşacaktır. Dijital medya krizlerinde eğer daha fazla başınızın yanacağını düşünürseniz en iyi yöntem bir dijital pazarlama ajansıyla çalışmaktır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.