Detoks hakkında bilmeniz gereken her şey!

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Detoks hakkında bilmeniz gerekenler… İşte, detoks hakkında bilmeniz gereken her şey!

Detox son yıllarda çok popüler bir terim.  Vücudumuz doğal olarak detoks için inşa edilmiştir: Karaciğer, kolon, böbrek, akciğer, lenf sistemi ve hatta cilt vücudumuzun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Ancak yaşınız, günlük yaşantınız sebebiyle vücud bazen toksinlerinizi atmakta zorluk çeker. Vücudunuz toksin bombardımanına uğrar.

Bizler çeşitli şekilllerde toksinlere maruz kalıyoruz. Güzellik ürünleri, et ve süt, hormonlar, antibiyotikler, kimyasal katkı maddeleri, ambalajlı gıdalar, cıva, PCB balık, klor ve içme suyundakı flor, çevre kirliliği, alkol, temizleme ürünleri ve hatta kokulu mumlar. Bizler sadece yiyecekler değil, nefes aldığımız her an bu toksinlere maruz kalıyoruz. Karaciğer, aldığımız besinleri kullanılan malzemele dönüştürür ve saklar. Zararlı ve yararlı besinleri ayırır. Zararlı besinleri vücuttan atar. Böylece doğal bir detoks yapar. Ancak sağlıklı beslenmeme sebebiyle karaciğer tarafından üretilen toksinler artar ve bunların atılması zaman alır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Göbek eritmek için bu besinleri yiyin!

Detoks nedir ve doğal olarak nasıl yapılır?

Detoks için pahalı hap veya meyve sularına ihtiyacınız yok. Sadece beslenmenize, toksin kaynaklarının ortadan kaldırılması ve detoks için organların yeterli bir şekilde destekleyen antioksidan ve gıdalar eklemeniz yeterli olacaktır. Bir gıda detoks yaparak etkili sindirim sisteminizi yeniden başlatın ve vücudunuzun doğal detoksifikasyon süreçlerini desteklemek için izin verir. Üç günlük detoks rejimi ardından sonuçları görebilirsiniz. Bunun için toksin yüklü işlenmiş gıdalar, buğday, süt, et, alkol, kafein, çay ve çikolata da dahil olmak üzere sindirim sistemizi zorlayan gıdaları tüketmeyin. Onların yerine, taze sebze ve meyve, kepekli tahıllar, tohumlar ve kuru baklagil ve bol su tüketin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

Yüksek lifli, bitki temelli bu detoksu üç gün yapmanız halinde kendinizi hafiflemiş, iyi bir ruh halinde ve parlak bir cilde sahip olacaksınız. Detoks sistemini destekleyen en güçlü gıdalar şunlar:
Haberimizde ilerlemek için aşağıda yer alan numaralandırılmış sayfalardan ilerleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.