Dermatolog Uyarısı: Cildinize Yapmamanız Gerekenler

tarafından
447
Dermatolog Uyarısı: Cildinize Yapmamanız Gerekenler
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Herkesin bildiği üzere kadınlar için cilt bakımı, olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde yaşanan gelişmelere müteakip dermatologlar, cildiniz ile alakalı sizleri birçok farklı kanal üzerinden uyarma gereksinimi duyuyor. Cildiniz için dikkat etmeniz gereken birçok önemli dikkat çekici madde olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz sizlere.

Dermatolog tavsiyeleri konu başlıkları içerisinde birçok seçeneği ele alabiliriz. Ancak bugün, daha çok yapmamanız gerekenler üzerinde duracak ve merak uyandıran seçenekleri daha yakından analiz etme yoluna gideceğiz. Dermatologların tavsiyeleri madde madde sizler için ele aldık ve fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz. Şimdi detaylarına yakından bakalım.

Cildiniz ile İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tabi ki çok fazla seçenek var ve bunların hepsinin üzerinde enine boyuna duracak, fikir edinmenize de yardımcı olacağız. Önerilerin tamamı birçok dermatolog makalesi incelenerek sizler için derlenmiştir.

1# Güneş Kremi Kullanmak Her Zaman Şart

Güneş kremi, yazın sıcak havalardan ve kışın ise soğuk havaların yakıcı etkisinden sizleri koruyan etken ürünlerden birisidir. Bu neden dolayısı ile her mevsim yüksek faktör değerlerine sahip güneş kremlerini kendinize dost edinmeniz son derece önemli bir faktör olacaktır.

2# Sivilcelerinizle Asla Oynamayın

Sivilceler küçük sorunlar gibi görünebilir ancak her ne olursa olsun zaman içerisinde bu sorunu oynayarak büyütebilirsiniz. Sivilceleri sıkarak patlatmak, anlık çözüm gibi görülebilir ancak cildinizin direncini kırar ve zaman içerisinde iz bırakmaya başlar. Cilt iltihaplanmasına dahi neden olabilir. Bu nedenle asla sivilcelerinize müdahale etmeyin.

3# Sıcak Su ile Duş Almak, Saç Yıkamak Zararlı

Özellikle kış aylarında sıcak su en büyük dostunuz gibi görünebilir ancak bu durum tamamen farklı. Sıcak su cilde kesinlikle iyi gelmez. Saçlara da aynı şekilde. 10 dakikadan fazla sıcak su ile duş almak son derece zararlıdır ve cildinize de ciddi anlamda zarar verir. Bu anlamda dikkatli olmakta fayda var.

4# Göz Makyajı Çıkarırken Yapılan Yanlışlar

Sert maddeler ile makyaj çıkarmak, hızlı hareket etmek ya da yanlış temizleyici kimyasallar kullanmak çok büyük zarar anlamına gelir ve sizler için sıkıntı yaratacaktır. Bu noktada doğru adımlar atmak ve seçici olmak çok önemlidir. Bizler, genel itibari ile makyaj temizleme bezleri ve özel ürünleri öneriyoruz.

5# Cilt Lekelerini Asla İhmal Etmeyin

Cilt lekeleri zaman içerisinde birçok farklı sorunu beraberinde getirebilir ve asla göz ardı edilmemelidir. Dermatolog gözetiminde kullanılacak ilaçlar ile birlikte cildiniz için en doğru adımları sorunsuz bir şekilde atabilir, sorunlara daha önceden kalıcı ve etkili bir şekilde çözümler bulabilme şansına da sahip olabilirsiniz.