Depresyonun Fiziksel Belirtileri Nelerdir?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Depresyon, ruh halini etkileyen duygusal semptomlar hem de günlük yaşantınızda birçok alanda etkisini gösteren fiziksel semptomlarla ilişkilidir. Semptomlar arasında uyuyamama veya fazla uyuma gibi uyku düzeninde değişiklikler görülebilir.

Ayrıca önceden zevk alınan aktivitelere karşı ilgi azalması veya bu aktivitelerden artık keyif alamama gibi belirtiler de yaşanabilir. Depresyonun enerjinizi büyük oranda etkiler ve yorgunluk, baş ağrısı, kas ağrısı ve kas gerilmesi gibi durumlara neden olabilir.

Depresyon çoğunlukla suçluluk duygusu, konsantrasyon bozukluğu, iştah artması veya azalması gibi belirtilerle ilişkilendirilir ve kendinize zarar verme düşünceleriyle de kendini gösterebilir. 

Eğer bu semptomlardan herhangi birini veya birkaçını yaşıyorsanız bir doktora başvurarak şikâyetlerinizi anlatmalı ve daha iyi hissetmeniz için neler yapabileceğinizi konuşmalısınız.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.