Dekorasyonda Mint Yeşili Modası

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mint yeşili (nane yeşili) ev dekorasyon örneklerinde sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. Pastel renklerin modaya hakim olmasıyla birlikte ev dekorasyon modasında da açık yeşil tonları yer almıştır.

İşte bu rengi dekorasyonda kullanmanın püf noktaları…

-Nane yeşili ev iç dekorasyonunda özellikle duvar rengi olarak kullanılmaktadır. Mint yeşilinin yarattığı etki ferah, aydınlık ve huzurlu olarak tanımlanabilir.

-Mint (nane)yeşili duvarlar gri ve beyaz gibi renklerle ikili olarak da kullanılabilir. Yine mint yeşili içeren desenli duvar kağıtları tercih edilebilir.

-Yeşilin bu tonunun kullanıldığı mekanlar aydınlık ve ferah ortamlar oluşturmaktadır. Nane yeşilini en iyi kullanacağı yerler banyo, mutfak ve yemek odası duvarları olarak belirlenebilir.

Mint yeşili -nane yeşili-modası

-Nane yeşili mutfak dolaplarında da kullanılabilir ve beyaz renk ile iyi kombinasyonlar oluşturur. Banyolarda duvar karoları, yer karoları nane yeşili seçilebilir. Ayrıca mutfak ve banyolar için seçilecek perdeler ve aksesuarlar bu renk tercih edilebilir.

-Oturma odası ve salonlarda koltuklar, mobilyalar, halı, perde ve yastıklar mint yeşili olarak kullanılabilir. Aksesuarlar, örtüler ve küçük mobilyalar farklı renklerle birlikte uyumlu bir şekilde dekorasyonunuzda yerini alabilir.

-Yemek odanızda kullanacağınız mobilyaları ve aksesuarları yeşil renklerden tercih edebilirsiniz.

-Mint yeşilini dekorasyonda tercih ederken uyumlu renk kombinasyonlarını kullanarak en iyi uygulamaları geliştirmelisiniz.

-Turkuaz, kırmızı, mor ve somon rengi ile mint yeşilini birlikte kullanarak canlı ve enerjik ev dekorasyonuna imzanızı atabilirsiniz.

-Mint yeşilini kullanmadan önce kullanmak istediğiniz oda ile ilgili örnekleri incelemeniz doğru bir yol izlemenizi sağlar. Mint yeşili dekorasyon örnekleri için fotoğraf size  yardımcı olabilir…

 

More from the blog

Yemek Yapmayı Keyfe Dönüştüren Fonksiyonel Fırın Modelleri

Evin en fonksiyonel alanlarından birisidir mutfaklar. Yemek hazırlamanın yanı sıra, ailece yapılan masa başı sohbetlerinin de en keyifli ortamıdır aynı zamanda. Bir mutfaktan beklentiniz...

Yatak Baza Seti ile Düzenlenen Konforlu Yatak Odaları

Hepimizin yatak odasından farklı beklentileri olsa da, birleştiğimiz tek bir nokta var; içinde rahat edeceğimiz konforlu odalar. Konfor konusunda herkesin az ya da çok...

Lydsto R1 Kendi Kendini Boşaltan Robot Süpürge – Çapraz Süpürmeye Son

Pis çöp kutularının temizliği veya yetersiz emiş gücü arasındaki ikilemden bıktınız mı? Kendi kendini boşaltan robot süpürge Lydsto R1 sizi kurtarmaya geliyor. Emiş Gücü Kaybına...

Evden çalışanlarda bel ve boyun sorunları arttı

Evden çalışma üniteleri tasarlayan Mod Tasarım Genel Müdürü Ercan Sicim, “Araştırmalar, evden çalışanların yüzde 40’tan fazlasının bel ağrısı, yüzde 20’den fazlasının da boyun ağrısı...