Defileye gelmeleri için para teklif ediliyor

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bu da ‘ön sıra’ ekonomisi: Rihanna’ya $95 bin, Lively’ye $50 bin .

Bu ayın başında gerçekleştirilen New York ve Paris Moda Haftaları, dünyaca ünlü tasarımcıların yeni kıyafetlerini izleyicilerle tanıştırırken, defileler de ünlü akınına uğradı. Özellikle Rihanna, Blake Lively, Beyonce gibi isimler defileleri ön sıralardan takip ederken, Hollywood Reporter dergisinin yayımladığı bir analiz, defilelerdeki ön sıra ekonomisini de ortaya çıkardı.

YÜKLÜ ÜCRETLER ÖDENİYOR
Buna göre çoğu tasarımcı, kendi defilelerinde ünlü isimleri ön sıralara oturtabilmek için tonla para harcıyor. Los Angeles’ın en pahalı butiklerinden Decades’in sahibi olan Cameron Silver konuyla ilgili, ‘Firmalar ünlülüri kendi defilelerine çekmek için birbirleriyle yarışıyor. Onlara güzel bir Paris ya da Milon tatili hediye ediyor. Eğer bir sözleşmeleri yoksa da yüklü bir ücret ödüyor’ diyor.

Lagerfeld sağ olsun
Bir İngiliz dergisinin haberine göre Rihanna, Karl Lagerfeld’in Paris’te gerçekleştirdiği Sonbahar 2012 defilesine katılmak için tam 95 bin dolarlık ücret aldı.

BİRİNCİ BEYONCE
Dergi aynı zamanda bu isimlerin yaklaşık 20 dakika süren defilelerde ön sıraya oturmak için ne kadar ücret aldığını da yazdı. En çok kazananlar Listenin ilk sırasında ABD’li şarkıcı Beyonce yer alıyor.

CATE BLANCHETT 80 BİN DOLAR
Eğer bir firma Beyonce’yi en ön sıraya oturtmak istiyorsa tam 100 bin doları gözden çıkarmak zorunda. Anne Hathaway ve Cate Blanchett 80 bin dolar talep ederken, Kim Kardashian ve Blake Lively’in ön sıra tarifesi ise 50 bin dolar civarında.

Kaynak:kadınvekadın.com
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.