Danimarkalı Mobilyacıların Da Gözdesi Türk Mobilyası

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Danimarka Mobilya Derneği Türk Mobilya Markalarını Ziyaret Etti!

Türk mobilya sektörü dünyaya açılmaya devam ediyor. Türk mobilya sektörünü tanıtmak adına dünya genelindeki çalışmalarına dur durak tanımayan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği, geçtiğimiz haftalarda Danimarka’dan gelen “Danimarka Mobilya Derneği” organizasyonunda gelen heyeti ağırladı. Türk mobilya devlerinin üretim tesislerini gezen Danimarkalı heyet mobilya alımlarını Türkiye’den yapmaya karar verdi.

Türk Mobilyasını Yerinde Gözlemlediler!

Beş kıtada 173 ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştiren Türkiye, özellikle Türk mobilyasının tanıtımı çalışmalarını tüm dünya genelinde sürdürerken global mobilya sektöründe de adını duyurmada büyük ivme kaydediyor. Türk mobilya markaları ile yurtdışında farklı noktalarda yer alarak,  “Türk mobilyası” stilini dünya genelinde benimsetmek ve bu bağlamda ihracatın arttırılması ise en büyük hedef. Danimarka mobilya heyeti son zamanlarda Türkiye mobilya sanayisinin katettiği yüksek ivmeyi dikkate alarak mobilya üretimini ve mobilya markalarını yerlerinde gözlemledi. Türkiye’deki ziyaretinden keyifle ayrılan Danimarkalı heyet memnuniyetlerini, MOSDER Yönetim Kurulu’na yazdıkları teşekkür mektubuyla dile getirdi.

Dünyaca Ünlü Danimarkalı Bo Concept, Türkiye’den alım yapacak!

Kayseri’den üretim yapan MOSDER’ üye, Aldona, Bellona, Cascade, İstikbal,  Ndesign, Rendi ve Starwood markalarının fabrikalarını gezen Danimarkalı heyet, Türk üretim ve kalite anlayışını takdir ederek bundan sonraki dönemde mobilya ve yan sanayi mobilya ürünlerinin çoğunu Türkiye’den temin etme kararı aldı. Dünya’da bir çok ülkede konsept mağazaları olan Danimarkalı mobilya markası Bo Concept mağazalarında, yakında zamanda alımı Türkiye’den yapılan mobilyalar satışa sunulacak.

MOSDER Başkanı Ahmet Güleç konu hakkında şu şekilde konuştu; “Danimarka Mobilya Derneği’nin gerçekleştirdiği ziyaret, Avrupa’da Türk Mobilya algısının iyi yerlere doğru gittiğini göstermekte. Bu da bizi mutlu ediyor. Avrupa’nın Türk mobilyasına bakış açısının olumlu yönde olması, yakın zamanda daha da fazla Avrupa ülkesinin Türkiye’yi tercih edeceğini işaret ediyor. Mobilya sektörü, yeniliklere açık yapısı, kalite ve tasarımı birleştiren üretimi sayesinde dünya çapında beğeni topluyor ve ihracat hacmimiz genişliyor. “Türk mobilyası” stilinin oluşturulması ve tasarım yatırımlarının sürdürülmesi markalaşma açısından büyük önem taşıyor. Markalaşmak için yapılacak en önemli yatırım, tasarım ve Ar-Ge yatırımlarıdır. Ayrıca yurtdışına ürün ihracatı yaparken fason üretim yerine kendi marka ismimizle ürün ihracatı gerçekleştirmek de diğer bir unsurdur. Türkiye’de genç ve eğitimli tasarımcıların yer alması da nitelikli insan kaynağı ile hareket ederek, marka olmamızı mümkün kılıyor. Dolayısıyla gelecek kısa bir süre içerisinde “Türk mobilyası”nın ihracat haritasını genişleteceğini düşünüyoruz. Ülkemizin dış ülkelerede adının duyurulması ve ticari ilişkilerimizi arttırmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. “

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.