Dakik insanların ortak 7 özelliği

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Eğer saatlerle aranız kötüyse, zamanlama ile bir türlü barışamadıysanız, işte size ilham verecek dakik insanlara ait 7 özellik.

Görüşmelere, toplantılara, randevularına geç gelmek sadece kaba bir davranış değil, aynı zamanda kariyer ve ilişkilerini de olumsuz yönde etkiler. Günümüzde moda, geç kalmamaktır. Siz de sürekli bir yerlere geç kalıyorsanız, o zaman yaşam tarzınızı değiştirme vakti geldi. Son derece dakik insanların yedi alışkanlığını uzmanlar belirledi. Okuyun ve hemen uygulamaya başlayın.

1. Gerçekçi planlama yaparlar

Kronik geç kalan insanların mazeretleri hep aynıdır. GNe giyeceğimi bulamadım, duş aldım gibi. Dakik insanlar zaman hakkında gerçekçidir. Sık sık yapacaklarını düşünüp, zaman ayarlaması yaparlar. Gerçekçi planlama yapmak istiyorsanız, neyi ne kadar sürede yaptığınızı yazın. Örneğin sabahları rutin olarak neleri yapıyorsunuz ve ne kadar sürüyor. Buna göre evden geç çıkmamak için zamanı ayarlayabilirsiniz.

2. Beklenmedik gecikmeler için hazır olurlar

Dakik insanlar 10 dakikalık bir mesafeye bile gidecek olurlarsa, araya aksilikler için ekstra zaman koyarlar. evde bir şey unutmaları, kaybolmaları, trafik sıkışıklığı gibi etkenleri de gözönüne alarak 20-25 dakika önce hareket ederler. Bu kişiler randevularına her zaman biraz erken giderler.

3. Onlar erken gitmekten memnun olur

Dakik insanlar kendilerini zaman vererek, randevularına biraz erken giderler. Böylece birkaç dakika da olsa, rahatlama fırsatı bulurlar. Onlar bu süre içinde e postalarını kontrol eder veya kitap okurlar. Böylece bu boş vakti de değerlendirirler. Ancak, kronik geç kalan insanlar rahatlamak bir yana geç kaldıkları için sürekli tedirgindir. Eğer biriyle buluşacaksanız rahat olmalısınız.

4. Onlar her şeyi planlarlar

Son derece dakik insanlar sadece zamanında bir yere gitmeyi değil, hayatlarındaki her şeyi de planlarlar. Bu onların yaşam tarzıdır. Günlük rutin işlerini, gece yapacaklarını hafta sonları da planlarlar. Ayrıca bu kişilerin eşyaları da düzenlidir. Bunun için sabahları bir şey aramak için vakit kaybetmezler. Her zaman telefon ve cüzdanlarını birarada tutarlar.

5. Onlar her şeyi vaktinde yapar

Dakik insanlar her şeyi vaktinde yapmak ister. Kendilerine son dakika yapılan tekliflerden pek hoşlanmazlar. Bunun için bir değişiklik veya yeni bir program yapılacaksa mümkün olduğunca erken bu kişilere haber verilmesi gerekir. Aksi takdirde, hazırlıksız olmaları halinde programa dahil olamayabilirler.

6. Onlar erken yatar
Birçok insan neden hep geç kalır? Bir projeyi bitirmek için son günü bekler? Dakik insanlar geç kalmamak için genellikle erken işini bitermeye çalışır. Bu insanlar için geç kalmak yoktur. Bunun için erken yatarlar. Sabahları iyi uyumuş ve zinde kalkmayı hedeflerler.

7. Onlar sabah insanları

Dakik insanlar çalar saatin erteleme düğmesine basmazlar. Çünkü onlar kendilerini programlamıştır. Erken yatıp, erken kalkacaklar. Bundan dolayı bu kişilerin uyanamamak gibi bir sorunları yoktur.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.