Daha sıkı basen ve kalçalar için ipuçları

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Basen ve karın bölgesinin kusursuz görünümü her kadın için güzelliği bütünleyen en önemli noktalardan biridir. Unutmayın, egzersizle elde etmediğiniz ve cerrahi olmayan hemen hemen tüm sonuçlar geçicidir.

Fitness’ın olanaklarının en fazla fayda sağladığı bölgelerden biri basen ve karındır. Birçok medikal estetik yöntemi diyet ve sporla sonuçların desteklenmesini talep eder. Bunları yaptığınızda ve bazı ek egzersizlerle basen ve kalçaları doğal yoldan biçimlendirmeniz ve sonuçları korumanız mümkün.

Fitness’ın olanaklarının en fazla fayda sağladığı bölgelerden biri basen ve karındır. Birçok medikal estetik yöntemi diyet ve sporla sonuçların desteklenmesini talep eder. Bunları yaptığınızda ve bazı ek egzersizlerle basen ve kalçaları doğal yoldan biçimlendirmeniz ve sonuçları korumanız mümkün. Birkaç basit egzersizle bu bölgeleriistediğiniz şekle getirmeniz hiç de imkansız değil. Bunun için öncelikle pilates topundan yararlanabilirsiniz. Pilates topunu duvar ile belinizin arasına yerleştirin. Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha açık olsun, ayak parmak uçları karşıyı gösterecek, dışarı açmamaya dikkat edin. Kollarınızı düz tutarak önde omuz hizanıza kaldırın. Şimdi 10 kademede yavaş yavaş çökerek sandalyede oturur pozisyona gelin. Top duvarda yuvarlanarak sırtınıza gelecek. Sizi öne itmesine izin vermeyin, göğüs dışarıda. Sırt pozisyonunuzu koruyun. 15 saniye o pozisyonda kalın ve yine 10 kademede doğrulun. Çene yukarıda, göğüs dışarıda, karın içeride… Dikkat; çökerken diz öne gitmeyecek. Sırtınız duvara paralel olacak.

y_d

 

Bacak ve diz egzersizleri

Ayakta durun, öne doğru uzun bir adım atın. Eller belde, arkada kalan bacağınızınb dizini yere yaklaştırın, tabi ki öndeki bacağınızı dizden öne doğru bükerek. Arka bacağınızın dizi yere en yakın olduğu pozisyonda, öndeki bacağınızın dizi ayağınızla aynı hizaya gelmeli. Hareketin dinamiği şu şekildedir: Yavaşça öne, yavaşça doğrul… Tam doğrulmayın, dizler hep bükülü olmalı. 10 kez tekrarlayın, 1 dakika dinlenin ve bacak değiştirin.

fitnesswear8913_d

Kalça kaslarının kasılması için

Duvarın önünde dik durun. Ellerinizi öne uzatıp duvara dayayın. Şimdi kalçanızı döndürmeden bir bacağınızı geri doğru kaldırın. Kalçada dönme hareketi olmayacak. Ayağınızın çok geri gitmesi önemli değil. Önemli olan bacağınızı geriye doğru kaldıran kalça kaslarının kasılmasıdır. Hareketi yavaş ve hissederek yapın. 10 kez tekrarladıktan sonra ayak değiştirin. İlerleyen zamanlarda ayak bileğinize ağırlık takarak ve elinizde tutacağınız pilates topunu duvara dayayarak aynı hareketi yapabilir, etkilerini artırarak tüm vücudunuza yayabilirsiniz.

fitness_health_d

 

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.