Daha kalın daha güzel kaşlar!…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kaşlarınızı nasıl kalınlaştırabilirsiniz? Kalın kaşa her zaman talep olmuştur. Ince ve seyrek kaşlar sizi yaşlı ve klasik gösterir.

Kalın, iyi şekillendirilmiş kaşlar ise yüzünüzün ifadesini daha karakteristik yapar. Kaşlarınızı doğal yoldan gürleştirmek ve güzelleştirmek istiyorsanız, bu yöntemler tam size göre…

Birçok kişide ince ve seyrek kaşlar kalıtımsal olarak ortaya çıkar. Bazen de yaşlanma süreci, yetersiz beslenme, kötü kozmetik uygulamaları veya hipotiroidi, egzama ve alopesi areata gibi tıbbi durumlarda kaşlar dökülür ve seyrekleşir.

Kemoterapi gibi tıbbi tedaviler de kaş hattı da dahil olmak üzere, saç dökülmesine neden olabilir.

Kaşlarınız çok ince ve seyrek ise kalınlaştırmak için bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1. Hint Yağı
Hintyağı kaşlarınızın gürleşmesini sağlayan en etkili ilaçlardan biridir. Protein, vitamin, yağ asitleri ve antioksidanlar içerir. Kıl köklerini besleyerek grleşmeyi sağlar. Ayrıca, kaşın büyümesini engelleyen mikroorganizmaları da yok eder.

Pamuklu çubuğu hint yağı ile ıslatın. ve kaşınızın üzerine sürün. 2-3 dakika boyunca elinizle de masaj yapın. En az 30 dakika boyunca kaşınızın üzerine tutun. Mümkünse tüm gece kaşınızda kalsın. Ilık su veya yumuşak bir temizleyici ile silin. İyileşme farkedinceye kadar birkaç hafta boyunca günde bir kez uygulayın.

Not: herhangi bir tahriş veya yanmaya neden olursa hint yağını kullanmayı bırakın.

1
2
3
4
5
6
Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.