Daha hızlı zayıflamanın 4 yöntemi!

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Zayıflamak herhangi biri için çok da basit değildir ancak olumlu ve sağlıklı bir yaklaşımla, hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için doğru yolda olacaksınızdır. Kilo kaybında mümkün olan en iyi sonuç için, vücudunuza elverişli bir ortam sağlamalısınız. Peki elverişli ortam ne anlamına gelmektedir? Elverişli ortam, vücudunuzun ihtiyacı olan şeye ve onu nasıl daha iyi hale getirebileceğinizden emin olmaktır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Ebru Şallı’nın göbek eritme diyeti

 

Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Tığlı Çınar, mutlaka gerçekleştirmeniz gereken 4 maddeyi sıraladı:

kalori

1- Yeterli günlük kalorinizi aldığınızdan emin olun: “Bu çok kolay, kilo vermek için 1500 kaloriye ihtiyacım varsa yapmam gereken sadece 2 veya 3 büyük öğün” diye düşünebilirsiniz. Bu temel olarak doğrudur, fakat öğünlerinizi 5-6 oturuma ayırırsanız daha etkili biçimde kilo verebilirsiniz. Günlük kalorinizi dengeli olarak ayrılmış öğünler boyunca alırsanız sadece sizin için gerekli olan enerjiyi alacak ve aşırısını depolamayacaksınızdır. Ve düzenli bir öğün sıklığıyla, tüm gün metabolizmanızın çalışmasını sağlayacak ve kendinizi daha az aç hissedeceksinizdir.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  14 Günlük Sıfır Göbek Diyeti

egzersiz-yapin

2- Egzersize başlayın: Kilo kaybı hedefiniz için tıpkı bir alet gibi, metabolizmanızı yükseltmek adına egzersizinizi gözden geçirin. Çalışmalar egzersizin şiddetini artırmaktan ziyade egzersiz süresini artırmanın daha yararlı olacağını göstermiştir. Bununla birlikte boş bir mideyle egzersiz yapılmaz. Mideniz boşken egzersiz yaptığınızda kas kaybı yaşarsınız.

Daha fazla kas sayesinde, daha yüksek bir bazal metabolizma hızınız olacak ve aşırı yağdan daha hızlı kurtulacaksınız. Bu yüzden egzersizden bir saat kadar önce yüksek karbonhidratlı, biraz proteinli ve çok az yağlı bir atıştırmalık almayı unutmayınız. Bu atıştırma egzersiz sırasında kullanacağınız glikojen depolarının dolmasını sağlayacak ve daha rahat egzersiz yapabileceksiniz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eritme hareketleri

su-icin

3- Bol bol su için: Bol suya sahip bir vücut verimli biçimde işleyecektir. Vücudunuza işini yapabilmesi için gerekeni verin.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Göbek eriten ve bölgesel yağlanmayı azaltan diyet

dinlenin

4- Dinlenin: Vücudunuzun dinlenmeye ve toparlanmaya ihtiyacı vardır. Yeterli süre uyumadığınızda vücudunuz büyük bir miktarda stres altında olacaktır. Stres kortizol seviyesinde bir artışa neden olur ki kortizol seviyelerindeki düzenli artış yağ birikimine katkıda bulunacaktır ve kilo ve yağ kaybetmenizi zorlaştıracaktır. Vücudunuzun bir mabet olduğunu ve ona bu yolla bağış yaptığınızı düşünün. Bunu bu adımları izleyerek yapacak ve toplam kilo kaybı hedefinize ulaşmak adına doğru yolda olacaksınızdır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz:  Zayıflamak için 10 adımda metabolizma hızlandırma

 

More from the blog

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                              Kendisini ve...

Diyet Nedir? Diyetin Faydaları Nelerdir? En Hızlı Zayıflatan Diyetler

Obezite, çağımızın en bulaşıcı hastalıklarından birisi ve tek çözümü şüphesiz ki diyet. Siz değerli okuyucularımıza diyet ile alakalı olarak en kapsamlı bilgileri sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir? Protein Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Zayıflama

Ülkemizde ki kadınların da son dönemde sıklık ile kullandıkları protein diyeti ile 3 günde 3 kilo vermek mümkün hale geliyor. Ülkemizde özellikle obezite oranları...

Soğan Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Soğan Kürü ile Zayıflama

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun her fırsatta üzerinde durduğu seçeneklerden birisi olan soğan kürü hakkında bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok farklı vitamin...