Daha Büyük ve Dolgun Göğüsler için 4 Egzersiz Hareketi

Göğüslerinin altındaki kasları geliştirerek göğüslerinin daha büyük ve daha güzel görünmelerini sağlayabilirsin.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

breast

Göğüslerini büyütmek için estetik operasyon geçirmek veya kilo almak ilk bakışta en geçerli iki yöntem gibi görülebilir.  Ancak her ikisinin de birbirinden aşağı kalır bir yanı olmadığını itiraf etmeliyiz.  Konu göğüsleri daha gösterişli bir hale getirmeye geldiğinde biz kadınların bu iş için bir yılda harcadıkları paranın, İzlanda’nın gayri safi yurt içi hâsılasından fazla olması pek de şaşırtıcı değil doğrusu.

Göğüslerini daha büyük ve daha dolgun göstermek için şınav hareketleri yapmak veya destekli sütyen kullanmaktan başka seçeneklerin olduğunu unutma. Kişisel antrenör ve eski bir vücut geliştirici olan Jen Comas Keck, “ Göğüslerinin altındaki kasları geliştirerek göğüslerinin daha büyük ve daha güzel görünmelerini sağlayabilirsin” diyor.

Dürüst olmak gerekirse, bu egzersizler göğüs ölçünü A kuptan B kupa çıkarmayacak. Ancak çoğu kadın gibi sen de göğüs bölgeni çok az çalıştırıyorsan göğüslerine doğal yollardan sağlayabileceğin faydaları görmezden geliyorsun demek. Comas Keck tarafından hazırlanan bu egzersiz, ağırlıklarla göğüslerini birçok farklı açıdan çalıştırıp o bölgedeki kasları uyararak daha  dayanıklı ve güçlü hale getiriyor. Böylece göğüslerin her zamankinden daha hacimli ve çok daha güzel görünmesini sağlıyor.

Bu egzersiz planını uygulamadan önce seçtiğin ağırlıkların sana uygun kiloda olduklarından emin ol. Yapabiliyorsan her setin sonuna iki tekrar daha ekle. “Kas gelişiminin gerçekleşmesi için kendini daha ağır ağırlıklar kullanarak sınaman bu egzersiz programı için çok önemli” diyor kişisel antrenör Jean Comas. Bu egzersiz programını haftada sadece iki defa uygulayarak istediğin sonuçları elde edebilirsin.

1. Hareket: Dumbbell Bench Press

dumbbell-bench-press

Her iki eline de bir dambıl alıp kolların düz bir biçimde kaldırarak bench sehpasına uzan (A). Dambılları göğüs hizana gelinceye kadar kendine doğru çek (B), ardından başlangıç pozisyonuna geri dön. Bu bir tekrar eder. 10 tekrar yap ve dinlenmeden ikinci harekete geç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.