Country Tarzı Dekorasyon ile Daha Samimi Bir Yuva!

Country tarzı dekorasyon stili inşa etmek için mutlaka eskitme tarzı veya klasik tarz mobilyalar tercih etmelisiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Modern hayatın gökdelenleri ve betonlaşmış yığınları arasında kalmaktan sıkıldıysanız, hiç olmazsa evinizdeki dekorasyona sihir katabilirsiniz. Böylece beton yığınlarının vermiş olduğu negatif enerjiyi atmayı başarmış olursunuz. Binalar arasına sıkışan hayatın stresinden kurtulmanın yolu, evinizde yaşanılabilir bir mekanı ortaya çıkarmakla mümkün olabilir. Bu nedenle country tarzı dekorasyon, daha sofistike bir ev arzulayanlar için ideal bir tercih olabilir. Sadeliğin ve ferahlığın esintilerini evinde hissetmek isteyen kişiler, country tarzının mütevazi ve doğal düzeni sayesinde isteklerine erişebilirler.

Ahşabın gücünden faydalanın

Country tarzı mobilya modelleri, daha sade bir ev dizayn edilmesi için tasarlanıyor. Bu anlamda ahşap modeller daha ön planda. Organik ahşaptan meydana getirilen mobilyalar, anti stres ve anti bakteriyel özelliğe sahipler. Bu nedenle insanların evlerine geldiklerinde pozitif bir enerjiyle karşılanıyorlar. Ahşap mobilya tarzları içerisinde eskitme modeller veya klasik modeller de tercih edilebilir. Çok fazla klasik sevmeyen kişiler, eskitme modellerini tercih ederek daha doğal bir dekorasyonu elde edebilirler.

country-tarzı-ahşap-yatak-odası-modeli

Country tarzı dekorasyon stili inşa etmek için mutlaka eskitme tarzı veya klasik tarz mobilyalar tercih etmelisiniz. Tamamen doğal ahşaptan üretilen ürünleri seçmeniz, country dekorasyon stilinden amaçlamayı düşündüğünüz rahatlığın kalitesine etki edecektir. Sunta veya diğer malzemelerden üretilen mobilyalardan alınması, country tarzı dekorasyon havasının yakalamasına engel olur. Tamamen doğal olan ahşap malzemeden üretilen country dekorasyonların fiyatları yüksek olduğundan dolayı, yine kaliteli ve organik olan MDF lam sistemlerle elde edilmiş mobilyalar da tercih edilebilir.

Country-Mobilya-modeli

 

Koltuk modelleri

Country tarzı dekorasyonda koltuk modelleri çok önemli. Koltuklarınızı alırken geniş ve kolçaklı olanları tercih etmeniz gerekir. Koltuklarınızın üzerlerine rahat ve konforlu minderler almayı da utmayınız. Koltukların ayakları işlemeli olabilir. Eskitme tarzını seçerseniz, koltuk ayaklarında işlemeler görebilirsiniz. Koltukların kumaşlarına gelince, country tarzının kuvvetlenebilmesi için doğal renkler tercih edilmeli. Ayrıca büyük veya küçük motifli çiçek modellerinin olduğu kumaşlarda seçilebilir. Yada abartılı olmayan çizgilere sahip modeller de country dekorasyon tarzını güçlendirir.

Country-Tarzı-Duvar-Tabak-Dekor-Tasarımı

Duvarlar sadeliği haykırmalı

Country tarzında duvarlar da çok önemli. Evin görünümünün country olmasında etkili bir konuma sahip. Bu nedenle beyaz renk veya çiçekli desenlere sahip duvar kağıtları tercih edilebilir. Ancak country tarzı dekorasyonda en çok ortaya koyacak duvar stili, doğal taşlardan meydana gelmiş olanlardır. Bunu evinizde uygulama imkanı olmasa da, doğal taş görünümündeki duvar kağıtlarını kullanarak bu havayı yine sağlayabilirsiniz. Salonun renklerinin parlak olmamasına dikkat edilmeli. Mat renkler tercih edilmelidir. Salona çok fazla eşya yerleştirmek de country tarzda doğru olmaz. Sadeliğin ön planda olduğu country tarzda, aşırı aksesuar kullanımı doğru olmayacaktır.

country-Dekorasyon-Aydınlatma

Aydınlatmada eskitme tarzı seçin

Aydınlatma çözümleri için ferforje avizeler tercih edilebilir. Abajur ve aplik modelleri de country tarzı eve uyacaktır. Ancak avize modellerinin cam ve kristal olmamasına dikkat edin. Country tarzda cam ve kristal avize veya aksesuar modelleri tercih edilmez. Bunun yerine metal ve ahşap aksesuar veya avize tercih edin. Klasik ve eskitme avize modelleri, country tarzı aydınlatma için ideal olabilir.

 

Fransız Country Dekorasyon Örnekleri

 

Fransız Country Dekorasyon Örnekleri – 2

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.