Çocuklar için Sağlıklı Beslenme Önerileri

Çocuklar için Sağlıklı Beslenme
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Çocuklarımızın nasıl beslendiği herşeyden daha önemlidir. Onların doğru vitaminleri alması, sağlıklı olması ve bünyelerinin güçlü olmasını isteriz.

Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubundaki besinleri yeterli miktarda yemesi gerekir. Yani, süt grubunda bulunan yoğurt, süt, peynir, et grubunda yer alan, tavuk, kırmızı et ve balık, baklagiller, sebze ve meyve grubu ve tahıl grubuna giren ekmek, bulgur, makarna, pirinç vb. besinleri dengeli olarak tüketmelidir. Bu sayede çocuğunuz tüm vitaminleri almış olur ve hastalıklardan da uzaklaşmış olur.

Çocukların özellikle kemik ve diş gelişimi için yeterli miktarda yoğurt ve süt tüketmesi gerekir. Günde 2 bardak süt, beyaz peynir tüketmelerine özen göstermek gerekir. Ayrıca çocuklarımızın daha dirençli olmaları için  her gün en az 5 porsiyon taze sebze veya meyve tüketmeleri öneriliyor.

Öğrenci çocuklar için en büyük sıkıntı kahvaltıdır. Bütün gece açlıktan sonra güne iyi bir kahvaltı ile başlamak çocuğunuzun zihnini geliştirir ve daha dinç olmasını sağlar. Çocuğunuza her gün düzenli olarak kahvaltı yaptırmaya çalışın. Bu kahvaltıda süt, peynir, yumurta, meyve suyu ya da meyve mutlaka olsun.

Çocuğunuzun gün boyu fiziksel performansını en yüksek düzeyde tutabilmesi için öğlen yemeğinde aldığı besinler de çok önemlidir. Bunun için çocuğunuza öğlen yemeğinde mutlaka ya kuru bakliyat ya da et grubundaki besinleri verin.

 

 

Womenist.net

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.