“Çocuklar İçin Beslenme Kadar Oyun da Önemli”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tüm ürünleri ve aktiviteleriyle çocukların sağlıklı ve mutlu büyümesini amaçlayan Nesquik, 9 – 13 yaş arası çocuklara ebeveynleri ile birlikte farklı deneyimlerin yaşatıldığı bir kamp olanağı sundu. Kamp boyunca birbirinden eğlenceli aktivitelerin yanı sıra çocuklara İngilizce eğitim verildi. Çocuklarıyla kampa katılan aileler de ‘çocuk ve yetişkin beslenmesi’, ‘çocuk gelişimi ve psikolojisi’ gibi konularda uzmanlarından bilgi aldı.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, çocuk beslenmesinde köklü deneyiminin bir ürünü olan Nesquik markası ile çocuklara sosyal becerilerini geliştirmesi ve kendi yeteneklerini keşfetmeleri için eğitici ve eğlendirici bir yaz kampı hediye etti. Nesquik, bu yaz kampı ile büyüme çağındaki çocukların, zihinsel ve fiziksel gelişiminin önemine de dikkat çekmiş oldu.

Şanslı çocuklar 1 hafta boyunca Uludağ’da!

Okul dışı eğitim alanında 23 yıllık tecrübeye sahip “Geleceğin Yıldızları” ekibi ile iş birliğine giden Nesquik, çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici bir yaz kampı hazırladı. Kampa Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Sinem Olcay Kademoğlu da katıldı. (tam title’ları bu mu emin olalım)

27 Ağustos – 02 Eylül tarihleri arasında, Bursa Uludağ’da gerçekleşen eğitici yaz kampında, çocuklar, ebeveynleri ile birlikte Beceren Otel’de tam 7 gün konakladı. Kampa katılanlar gerek grup arkadaşları ile gerekse de bireysel yaptıkları aktivitelerle kamp boyunca eğitici ve eğlenceli saatler geçirme fırsatı yakaladılar.

Koçların gözetiminde gerçekleştirilen eğlenceli aktivitelerde yeni arkadaşlıklar kuran, özgüven kazanıp, takım çalışması ve takım ruhu oluşturma konularında kendilerini geliştirme imkânı bulan çocuklar, doyasıya eğlendikleri Nesquik kampından hayatları boyunca unutamayacakları anılarla evlerine döndü. Kampa katılan aileler, Nesquik’e yaşattıkları eşsiz deneyim için teşekkür ederken kampta yaşadıkları her andan büyük keyif aldıklarını ve beklentilerinin bile çok üzerinde olduğunu ifade ettiler.

Ailelere uzmanlardan beslenme önerileri…

Nesquik Yaz Kampı’na konuşmacı olarak katılan Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç; beslenmenin önemi, sütün besleyici özelliği, vitamin ve minerallerin çocukların büyüme ve gelişimindeki yeri ve yaş aralıklarına göre süt tüketimi konularında aileleri bilgilendirdi. Çocuklarda süt içme alışkanlığının erken yaşlarda oluştuğuna dikkat çeken İnanç, “Çocuklar gelişimlerinin büyük kısmını 1 – 13 yaş arasında tamamlıyor. Bu dönemde edinilen süt içme alışkanlığı hayatları boyunca devam ediyor” dedi. Neriman İnanç, ayrıca şunları söyledi: “Küçük yaşlarda yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığının kazanılması kalp, şeker gibi pek çok kronik hastalıktan korunmak için çok önemli. Yıllar boyu severek süt içebilmek için çocukluktan başlayarak sütü severek içmek ve her gün iki su bardağı süt içmek dengeli beslenmenin önemli bir koşuludur. Sütteki kalsiyumun kemiklere yerleşebilmesi için özellikle egzersiz yapılması şarttır.”

Çocuk Gelişimi Uzmanından Eğitici Seminer…

Çocuk Gelişimi Uzmanı Sinem Olcay Kademoğlu da kampta iki gün boyunca ailelere 9 – 13 yaş çocukların gelişim özelliklerini anlattı. Ayrıca 9-13 yaş grubu çocuk yetiştirme konusunda önerilerini de paylaşan Kademoğlu, duygusal zekâ, çocuklarda duygusal zekâyı etkileyen faktörler ve çocukların duygusal zekâsını geliştirmeye yönelik aktiviteler konusunda da aileleri bilgilendirdi. (Kendisinden de ilginç bir alıntı ekleyelim.)

Yabancı eğitmenlerden “yaşayarak ve eğlenerek İngilizce” öğrenme imkânı…
Kamp süresince her gün 3 saat İngilizce eğitimi alan çocuklar, gün boyu katıldıkları spor, sanat ve doğa faaliyetleri gibi etkinliklerde de “yaşayarak ve eğlenerek İngilizce” öğrenme imkânına sahip oldu.

İngiliz, Amerikalı ve Kanadalı öğretmenlerle yürütülen İngilizce eğitim programı, çocukların İngilizcelerini geliştirmelerine olanak sağladı.
Çocuklar, kampta aynı zamanda futbol, basketbol, beyzbol, voleybol, hokey, dart, langırt, masa tenisi, badminton gibi sportif faaliyetlerde bulunarak, sağlıklı beslenmeyi de öğrendi. Kampa katılanlar Uludağ’ın yemyeşil doğal güzelliklerini keşfederek, mini diskoda dans ederek, define arayarak ve resim yaparak eğlendi.

Birbirinden eğlenceli yedi gün geçiren kamp katılımcıları kendilerine böylesine eğitici, eğlendirici ve öğretici bir deneyim yaşatan Nesquik’e müteşekkir olduklarını, kampta edindikleri kazanımları daima hatırlayacaklarını belirttiler.

More from the blog

Doğal ve Organik Beslenerek Kendinize İyi Bakın

Beslenme düzeni sağlık ve güzellik açısından çok önemlidir. Gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin içeriği görünüşünüz üzerinde etkilidir. Yağlı ve katkılı yiyecekler beden ve ruh sağlığınız...

Tüm Vitaminleri İhtiva Eden Bitki Arpa Çimi Nedir? Mucizevi Faydaları

Vücudumuzun sağlıklı ve dinamik çalışması için olmazsa olmaz vitaminler ve mineraller  besin yoluyla ,gerektiği hallerde takviyelerle alınması gerekmektedir. Hangi vitamine ihtiyaç duyduğumuz bilmeksizin her...

Kolojen nedir?Kolojen Takviyesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anti-Aging sektör pazarında sıklıkla karşımıza çıkan kolojen insan vücudunda bulunan proteinlerin en büyüğü olup;Kemik,kas deri,kan damarları gibi hemen hemen tüm vücutta bulunmaktadır. Kolojen Vücudumuzdaki Görevleri...

Burun Spreyleri Alışkanlık Yapabilir

Burun eğriliği, alerjik rahatsızlıklar, burun içi konkaların çeşitli sebeplerle şişmesi, sinüzit gibi sebeplerle sıkça reçete edilen burun spreyleri doktor kontrolünde kullanılmadığı takdirde çeşitli sağlık...