Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Çiftlerin en çok sordukları sorulardan birisi. Cinsel ilişki ne sıklıkla olmalı? Bu sorunun yanıtı aslında kişiden kişiye çeşitli etkenler dikkate alınarak verilebilir. Ancak genel itibari ile insanları son derece rahatlatan bir GEREKSİNİM olarak niteleyebileceğimiz için olaya biraz daha kişisel ve bilimsel olarak yaklaşmamız, doğru bilgiler vermemiz gerekiyor.

Seksolog uzmanlar, bu anlamda bizler için birçok önemli bilgi veriyorlar. Hal böyle olunca bizlerde sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve en doğru adımları atmanıza yardımcı olma amacı içerisinde olacağız.

Evliliklerde Cinsel İlişki Ne Sıklıkla Olmalı?

Jinekolog ve Seksolog Dr. Akif Poroy, bu anlamda geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajlar ile de bu anlamda ki tüm sorulara en net şekilde yanıt verdi. Şimdi bu anlamda sunulan en net bilgileri biraz daha derinlemesine inceleyelim.

  1. İş hayatı, cinsel hayatı ciddi anlamda olumsuz etkileyen önemli bir etken. Dolayısı ile iş hayatı ile alakadar olunduğu kadar cinsel hayat ile de alakalı olunmalı.
  2. Uzmanlar, genel itibari ile haftada 2 kere cinsel ilişkiye girmenin normal olduğunu belirtir. Ülkemiz standartlarında genellikle bu rakam 3 – 4 olabilir. İdeal rakam budur. Aşırısı da zaman içerisinde sağlıksal problemlere neden olabilir.
  3. Cinsel yaşamın bittiği ilişkilerin zaman içerisinde çatırdadığı ve noktalandığı kanıtlanmış bir gerçek. Bu neden dolayısı ile cinsel hayatı geri plana atmamak, cinsel sağlık konusunda da tutucu olmak gerekir.
  4. Cinsellikte sürekli aynı şeyler, rutinlik aslında sıkıcılık yaratabilecek başlıca unsurlar arasında. Bu neden dolayısı ile farklılıklardan kaçmamak gerek. Fantezi sınıfına dahi girmek ideal hale gelebilir.
  5. Orgazm önemlidir. Erkekler için bu durum kolay olabilir ama kadın fizyolojisi gereği ereksiyon biraz daha farklıdır. Bu nedenle bencillikten ziyade ortak zevkler için cinsel ilişkiye girilmeli.

More from the blog

Erkekler Yatakta Ne İster? Hoşlandıkları 8 Gizli Davranış

Eğer siz de erkekler yatakta ne ister, nelerden hoşlanır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Aynı yastığa baş koymuş evli çiftlere özel birbirinden farklı hediye önerileri!

Eşinizle ilk günkü heyecanınızı yeniden yaşatacak birbirinden farklı hediye önerileri ile sizlerleyim! 

Nikah Memurunu Düğün Salonuna Çağırmak Trend Oldu

Son dönemde özellikle ülkemizde hayatını birleştiren insanların rakamsal artışı çok ciddi anlamda dikkat çekti. Nikat organizasyonları, zamanla daha farklı hallere büründü ve internet ortamında ki...

Erkekler Yalnızca Cool Kızlardan mı Hoşlanıyor?

Gelin, son zamanlarda dikkatimizi çeken bu konudan biraz bahsedelim! Bakalım, erkekler aslında nasıl kızlardan hoşlanıyor?