Cinsel Hayatınızdaki 3S Faktörüne Dikkat

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yrd. Doç. Dr. Ömer Coşkun, Türkiye’de iktidarsızlık sorunun hızla ilerlediğine dikkat çekerek, “Bu sıkıntılarınızdan kurtulmak için 3S faktörünü dikkate almalısınız, yani sigara, stres ve sıcak” dedi.

Günümüzde erkeklerin yaşadığı sorunların başında gelen düşük kaliteli sperm sorunun giderek artmakta olduğuna dikkat çeken Dr. Coşkun, “Özellikle sperm kalitesini düşüren birçok faktör varken durum biraz karışık bir hal almaktadır.

Erkek kısırlığında en önemli parametrelerden biri sperm hareketinin morfolojisinin, yani yarısının normal olması en büyük sorunlardan birisidir. Ferdilety Ensitelity Dergisi’nin yaptığı çalışmaya göre bir erkek bacakları kapalı 11 dakika diz üstü bilgisayarda uğraştığında, tez istekli ısı bir derece arttığı gözlemlenmiş. Peki, bu sorunların başlangıcı ne dersiniz? Tabi ki de 3S faktörüdür. Yani sigara, stres ve sıcak. Bu üçünden uzak durulmalı. Çünkü bu faktörlerin birisi veya bir kaçı sizde var ise eğer sperm kalitesiniz düşer” diye konuştu.

Erkeklere sigara, stres ve sıcak ortamlardan uzak durmasını öneren Dr. Ömer Coşkun, “Tabi insanoğluyuz stres yapıyoruz. Gün içerisinde maalesef ki, stresi en aza indirgediğimiz zaman bu sperm kalitemizin artırmasında bize yardımcı olur. Erkeklere diyoruz sıcak ortamlardan uzak durun. Çünkü çok oturduk mu testler hormonlar birbirlerine baskı yaptığı için maalesef sorun teşkil edebiliyor” ifadelerini kullandı.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.