Cilt Tipi Belirlemesi Nasıl Yapılır?

Cilt Tipi Belirlemesi Nasıl Yapılır?
Cilt Tipi Belirlemesi Nasıl Yapılır?
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Yağlı, karma, kuru, hassas ve normal olmak üzere 5 çeşit cilt tipi vardır. Pek çok insan gerçekte hangi cilt tipine sahip olduğunu bilmez.

Cilt tipini belirlemek özellikle kullanılan kozmetik ürünlere göre doğru tercih açısından son derece önem taşımaktadır. Cilt tipini belirlemek isteyen pek çok kişi için bu yazımız son derece açıklayıcı olmaktadır. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzu merak ediyorsanız sizler için cilt tiplerini tanımlayacağız ve siz de cilt tipinizi bu belirtilen tanımlara uygun olacak şekilde belirleyebileceksiniz. Yağlı, karma, kuru, hassas ve normal olmak üzere 5 çeşit cilt tipi vardır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Haremdeki kadınların güzellik sırları

Cilt özelliklerinize en uygun olan tipi seçmeniz tüm hayatınız boyunca sizin için son derece avantaj sağlayacak bir durum olacaktır. Bu sebeple cildinizin özelliklerini iyi bilmeniz gerekmektedir.

Cilt Tipleri Nelerdir?

  • Kuru Cilt Tipi: Adından da anlaşıldığı üzere cildiniz çok kuruysa ve devamlı olarak nemlendirmeye ihtiyaç duyuysanız bu cilt tipleri kuru cilt olarak adlandırılmaktadır.
  • Yağlı Cilt Tipi: Cildiniz de devamlı olarak yağlanıp ve parlak görünmesi ile dokunduğunuz zaman eliniz de yağlı bir his oluşuyorsa bu cilt tipleri yağlı cilt kategorisine girer.
  • Karma Cilt Tipi: Yüzünüz de sadece alın ve burun bölgeniz hafif yağlanıyorsa ve diğer bölgeler kuru ise bu cilt tipi karma cilttir.
  • Normal Cilt Tipi: Cildinizin ne yağlı ne de kuru olduğu normal olan cilt tipidir.
  • Hassas Cilt Tipi: Bu cilt tipinde de cilt her türlü kozmetik ürüne ya da makyaj malzemesine reaksiyon göstermesi ve alerji gibi belirtiler olması şeklinde hassas bir cilt tipine sahip olan ciltler bu cilt tipinin adını alır.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kırışıklıklar için doğal maske tarifleri

Cilt Tipleri -Pegarose.com
Cilt Tipleri -Pegarose.com

 Cilt Tipine Göre En Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Günümüz de pek çok kişi cilt tipine uygun kozmetik ürünleri tercih ederek daha olumlu sonuçlar elde etmeye çalışmaktadır. Cilt tipi belirlemeniz özellikle cilt tipine uygun makyaj malzemeleri, temizleme ürünleri, kremler ve maskeler kullanmanız açısından son derece önemlidir. Cilt tipine uygun olmayan ürünleri kullandığınız zaman cildiniz de tahriş, alerji ve kızarıklık gibi yan etkiler görülebilir. Cilt tipi özellikleri nasıl olduğu özellikle verdiği reaksiyonlara göre anlaşılabilir. Siz de cilt tipinize en uygun olan kozmetik ürünlerini tercih ederek daha hoş ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca yanlış ürün tercih etmeyerek cildinizi tahriş etmemiş olursunuz.

Bu yazımızı da inceleyebilirsiniz: Güneş Lekeleri “Melazma”lar

Pek çok kişinin özellikle de cilt tipi tespiti yapmak için cildinde özellikle de yüzünde meydana gelen yağlanma bölgelerini ve kuru olan bölümleri bilerek kolayca cilt tipini belirleyebilmeleri sağlanmaktadır. Siz de bu şekilde cilt tipi belirlemek ve bu tipe en uygun ürünleri de kolayca bulabilirsiniz. Cilt tipine uygun olacak şekilde tercih edilen kozmetik ve makyaj ürünleri cilde en az zararı vererek daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.