Her cilt tipi bakımı için patlıcan maskesi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Doğal maskeler, ani etkili olup cildi nemlendiriyor,tazeliyor ve kırışıklıkları gideriyor. İçerdikleri maddelere göre ciltteki işlevleri de değişiyor. Kimi yağlı ciltlere iyi gelirken, kimi kuru ciltlere nem kazandırıyor.

Cilt tipinize uygun olmayan maddeleri içeren bir maske, cildinize zarar verebiliyor. Örneğin; kuru ciltliyseniz limon ve greyfurt gibi turunçgillerden uzak durmanızda yarar var.

Özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde kirli havaya, sert rüzgarlara ve sigara dumanına maruz kalan cilde maske uygulamak çok yararlı. Çünkü maskeler, cilde derinlemesine etki ediyor. Maskeyi cildinizin durumuna göre haftada bir veya 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Patlıcan maskesini yağlı, kuru ve karma ciltlere uygulayabilirsiniz. Cildinizin nefes aldığını ve parladığını hissedeceksiniz.

Patlıcan maskesini yapmak için ihtiyacımız olacak malzemeler

Yarım patlıcan
2 bardak su
Kaymak
1 diş sarımsak

Peki maskemizi nasıl yapıyoruz?

Patlıcanı dilimleyin ve suda kaynatın. Hazırlanan karışıma bir diş sarımsak eklenerek lapa haline getirin ve kaymak katılarak krem haline gelinceye kadar karıştırın. Bu karışım iki ay boyunca her gün uygulanmalıdır.

Tendeki mikropları arındırmada, yüze canlı bir görünüm kazandırmada ve cildinizi nemlendirmede etkindir.

Ebru Şallı’dan bahara özel cilt maskeleri!

Ebru Şallı’nın cilt maskeleri ile bahara hazırlanın!

Cildi Tazeleyen Çilekli Yüz Maskesi

Kışın soğuktan zarar gören ve canlılığını yitiren cildinizi, parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacak çilekli yüz maskesi tarifi hazırladık.

Türk kahvesinden siyah nokta maskesi

Kusursuz bir cilt için Türk kahvesinden siyah nokta maskesi

Siyah noktalardan nasıl kurtulmalı? Siyah noktalar için yapabilecekleriniz…İşte siyah noktalar konusunda işe yarayacak 5 farklı kurtulma yöntemi…

Pürüzsüz bir cilt istiyorsanız işte siyah noktalardan kurtulmanın formülü…Siyah noktalar için evde yapabileceğiniz peeling tarifi

Her cilt tipi bakımı için patlıcan maskesi

Tüm cilt tiplerine uygun patlıcan maskesi ile; yüzünüz mikroplardan arınacak, cildiniz ihtiyacı olan nem oranını alacak ve canlılık kazanacak.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.