Cilt temizleme yöntemleri

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Her sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kere mutlaka cildi temizlemek gerekir. Sabahları yapılan temizlik, gece boyunca biriken sebum ve atıklardan cildinizi temizlerken, akşam yağılan yüz temizliği, makyaj artıkları ve dışarıdan gelen toz ve kirden arınmanıza yardımcı olacaktır.

Suyu seviyorsanız, su ile durulanabilen bir jel veya köpüklü krem edinin. Musluk suyu, ne derece temiz olursa olsun, tek başına kir ve makyaj artıklarını çıkarmaya yeterli gelmeyecektir. Yüzünüzü durularken ılık su kullanın. Cilt ısısına yakın olduğu için, daha rahat temizlemeye olanak sağlar. Ilık suyla temizlik bittikten sonra, soğuk su uygulayın, cildin sıkılaşmasını sağlayacak ve canlılık verecektir.

Klasik sabunlar, cildi kuruttuğu için pek tavsiye edilmezler. Kurumuş cilt tahriş olur ve bozulur. Bu yüzden sabun içermeyen temizleyicileri tercih edin.

Jel temizleyiciler özellikle karma ve yağlı ciltler için uygundur. Derinlemesine temizlik sağlar. Bazılarında yatıştırıcı özellik de bulunur. En doğru uygulama şekli, küçük ve yumuşak bir cilt fırçası ile kullanmaktır. Ancak yüzünüzde sivilce varsa, parmakla uygulayın. Fırça sivilcelerin dağılmasına sebep olur.

Yoğun makyajları çıkarmakta son derece etkili olan makyaj çıkarma sütleri, cilt tiplerine uygun çeşitlerde bulunur. Akıcı yapısı sayesinde yumuşak bir temizlik sağlar. Pamuk veya parmakla uygulanır. Sonrasında süt artıklarını temizlemek için tonik uygulamak gerekir.

Yoğun ve ağır makyaj yapanlarda, örneğin sahne ve çekim makyajı, kullanılan yağlar, suya dayanıklı tüm makyaj malzemelerini rahatlıkla çıkarır.

Hafif makyaj yapan ve zamanı az olanlar için, makyaj silme mendilleri rahatlık sağlar. Alkolsüz olan bu mendilleri, göz makyajı dahil, tüm yüz ve boyun için kullanabilirsiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.