Cilt Sarkmalarına Karşı Son Teknoloji: Endolight Lift

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Öncesi-Sonrası

Ciltte zamanla meydana gelen sarkmalar hemen herkesin rahatsızlık duyduğu bir konu. Özellikle yüz yaşlanması ve sarkmasını en acısız ve zahmetsiz bir şekilde giderebilmek için estetik dünyası sürekli kendisini yenilemek için çalışıyor. Kadın ya da erkek birçok kişinin sorunu olan cilt sarkmaları ve yüz yaşlanmalarına karşı geliştirilen son teknolojilerden biri “Endolight Lift”. Lazerle yüz germe işlemi olarak özetleyebileceğimiz Endolight Lift’i Türkiye’de kullanmaya başlayan ilk kez merkezlerden olan Dermaslim Sağlık, Güzellik ve Estetik Merkezi’nin kurucusu Bihter Fidangül’den konuyla ilgili bilgi aldık.

 

“Eski tip uygulamalarda eritem, yanık ve skar oluşumu yüksek risktedir.”

Eski tip tedavileri ikiye ayırabiliriz;  lazer uygulamaları(transdermal ve fraksiyonel) ve cerrahi işlemler (ip, askı veya örümcek ağı.) Lazer uygulamaları invasif olmayan ve cilt yüzeyinden yapılan uygulamalardır. Çoğunlukla kısıtlı derinliğe ulaşır. Aşırı dozlarda iyileşme süreci 10-15 güne kadar çıkabilir. Eritem ve yanık riski yüksektir. İnvasif olmayan ve transdermal uygulanan tüm lazer sistemleri, dermişe ulaşabilmek adına yüksek enerji seviyelerinde uygulanması gerekliliğinden dolayı yan etkisi ve iyileşme süreci gerektirir.

Cerrahi işlemlerde özellikle ip ve örümcek ağ uygulamalarında cilt altında protein bazlı maddeler bırakılır. Vücuda yabancı bu madde üzerinde oluşan fibroz ile cilt yenilenmesi ve sıkılaşması sağlanır. Zahmetli, invasif, sonucu göreceli ve riskli uygulamalardır. Genellikle eski tip uygulamalarda sisteme göre değişken olarak eritem, yanık ve skar oluşumu yüksek risktedir.

Endolight Lift yöntemi nasıl çalışıyor?

Endolight lift yönteminde, ince bir fiber karmaşık yapıda küçük bir lazere takılarak kesi oluşturulmadan cilt altına girilir dokunun yeniden biçimlendirilmesini sağlayacak kolajen III üretimini uyaran bir aksiyon ışın kullanılarak başlatılır. Skar, eritem ve yanık oluşma riski en düşük seviyededir. Minimal invasif bir sistemdir, cerrahi bir yöntem değildir. Düşük seviyede enerji, doğrudan cilt altında dermise en yakın seviyede kontrollü olarak verilir. Cilt üzerinde veya altında hiçbir yabancı madde bırakılmaz veya kimyasal verilmez.

“İyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama”

Endolight lift yöntemi alın, göz kenarları ve göz altı olmak üzere tüm yüzde (dekolte ve boyun dahil) uygulanabilir. Cilt yüzeyinde çalışılmadığı ve epidermiste hasar yaratmadığı için ciltte yanık, enflamasyon ve damga izleri bırakmaz. Narkoz verilmeden yapılan işlem sonrasında, kısa süreli ve düşük seviyede tedavinin bir parçası olarak ödem oluşur.  Ayrıca bir iyileşme süreci gerektirmez.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.