Cilt kuruluğunuzu azaltmak için ne yapmalısınız?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Malum kış aylarında kuru cilt yapısına sahip olanların ciltlerinde aşırı derece kuruluk söz konusu olduğu için, bu kuruluk hem estetik görünümü kötü etkilemekte hem de kişi yüzü sanki gerdirilmiş gibi hisseder ve zaman zaman da cilt kuruluğundan dolayı ciltte çatlaklar husule gelir. Cilt kuruması sebebiyle ciltte oluşan çatlaklar çizik şeklinde küçük yararlara dönüşebilir ve kişi hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından tehdit altındadır. Peki kış aylarında husule gelen cilt kuruluğunu azaltmanın yolları nelerdir? İşte uzman önerilerinden cilt kuruluğunu azaltmak için yapılması gerekenler.

Cilt kuruluğu aynı zamanda kişinin cildinde kaşıntılara da sebep olur. Kişi kendini tutmayıp cildini kaşıdığı zaman ise, cildinde husule gelen çatlaklar daha da büyüyecek ve cilt yaraları ortaya çıkacaktır. Cilt kuruluğunu azaltmak için cilt uzmanlarının önerisi, kış aylarında çok sık duş almamak. Duş alırken ise suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat edilmeli, kişi üşümeyeceği sıcaklıktaki ısıda olan su ile banyo yapmalıdır.

Banyoda çok fazla vakit geçirmeyin. Banyoda kaldığınız süre 15 dakikayı geçmesin. Günde bir defadan fazla banyoya girmeyin ve banyodan çıkarken pamuklu havlu ile cildinizi çok fazla ovalanmadan kurulayın. Banyo sonrası muhakkak nemlendirici ya da cilt yağlandırıcı ürünlerden kullanın.

Genellikle soğuk havanın etkisini kırmak ve üşümemek için yünlü giysiler kullanmayı tercih ederiz. Ancak yünlü giysiler ciltteki kuruluğu daha da arttırdığı için, uzmanlar yünlü giysilerden uzak durulmasını öneriyor. Bunların yanı sıra evinizi nemlendirmeli ve düzenli olarak bol bol su içmelisiniz.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.