Cilt Korumasında Yeni Bir Kalkan

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

İsviçre Corena Therapeutics firmasının bir markası olan Coresatin ürünlerinin Türkiye’de satışına başlandı. Geçtiğimiz haftalarda Paris’te gerçekleşen Uluslararası Tıp, Hastane ve İlaç Teknolojileri Fuarı Pharmagora 2013’te lansmanı gerçekleştirilen Coresatin,  çeşitli ülkelerden gelen birçok eczacı, doktor ve sağlık çalışanlarına tanıtıldı. Fransa’da yapılan tanıtımın ardından, Avrupa ve Amerika ile aynı anda Türkiye’de de ürünler tüketici ile buluştu.

Gelişmiş ülkelerde, nüfusun önemli bölümünde görülen cilt rahatsızlıklarında, bir çok faktör rol oynamaktadır. Vücudumuz ile dış dünya arasında bir kalkan görevi gören cildimiz, zaman içinde pek çok olumsuz dış etkene maruz kalmaktır. Cildin temel savunma fonksiyonlarının yer aldığı koruyucu katman (stratum corneum) su kaybı, alerjenler, hava kirliliği, kötü beslenme alışkanlıkları, alkol, sigara, sabun, deterjan gibi irritasyona sebep olan pek çok etkiyle mücadele etmekte; özellikle enflamatuar cilt rahatsızlıklarına genetik yatkınlığı olan kişiler, bu olumsuz etkenler karşısında çok daha zayıf düşmektedir.

Markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Corena İlaç Pazarlama Türkiye Satış Müdürü Sayın Reha Halis Aytaç, “Coresatin, antienflamatuar etki gösteren özgün Coremirac-6 bileşeni ile transepidermal su kaybını önleyerek, koruyucu katmanın savunma fonksiyonlarını geri kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede, sedef hastalığı, dermatit gibi yaygın ve tedavisi zor olan cilt hastalıklarında, güvenli kortizonsuz bir alternatif olarak önemli bir rol oynuyor ” diyen Aytaç, yan etkisi olmayan ve kortizon içermeyen Coresatin ürünlerinin, geniş uygulamalar ve uzun süreli kullanım için eşsiz seçim olduğunu sözlerine ekledi.

Eczanelerde satılan Coresatin ürünleri, uzun süreli tedavi gerektiren cilt hastalıkların kontrol altına alınmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Avatar
Kadınlar artık Türkiye'nin en iyi kadın sitesi Pegarose.com'da.Kadınlar için hazırlanan en geniş zayıflama, diyet, göbek eritme , güzellik ve kadın portalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.