Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt Gençleştirme Yöntemleri
Cildi gençleştirmek için ne yapmalı
5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

20’li yaşlardan itibaren cilt dengemiz güneşin zararlı ışınları, sağlıksız beslenme, stres, sigara gibi dış etkenler veya doğal yaşlanma süreci sebebiyle bozulmaya başlamaktadır. Artan teknolojik gelişmeler ve araştırmalar neticesinde son 20 yıldır oldukça ilerleme kaydedilmiştir. Birden fazla yöntem olmasına rağmen cilt tipi, cilt yaşı ve soruna yönelik birden çok uygulama bulunmaktadır. İşte bu yöntemlerden bazıları…

PRP Cilt Gençleştirme (Platelet Rich Plasma)

Oldukça doğal bir yöntem olan prp kişinin kendi kanında bulunan trombositlerden zengin hücrelerin bir araya getirilmesiyle elde edilen bir plazmanın cilt altına enjekte edilmesi suretiyle yapılan bir cilt ve saç yenileme işlemidir. Cilt lekeleri ve yüzün canlanması adına etkili bir işlemdir. Uygulama dermapen veya lazer tedavileri ile kombine dildiğinde daha etkili sonuçlar alınmaktadır.

ENDOLİFT

Cerrahi olmayan bir cilt yenileme işlemidir. Cilt ovalinin ortaya çıkarılması, boyun ve gıdı bölgelerindeki sarkmalar için uygulanan endolift işlemi cerrahi işlemlere göre daha acısız ve basit bir işlemdir. Her yaş gurubuna uygulanabilir olsa da tercihen 35 yaş üstü kişilere önerilmektedir. Tek uygulama yeterlidir ve gözle görünür sonuçlar işlem sonrası hemen görülmeye başlar. 6 ay 1 yıl sonra istenirse ikinci bir uygulama yapılabilir.

İP ASKI

Birden çok ip askı yöntemi bulunmakla birlikte kullanılan ipler bakımından cilt altı dokusunda eriyen veya erimeyen ip çeşitleri bulunmaktadır. İşlem uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kullanılan metaryeller nadir de olsa alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Uygulama sonrası hafif morluklar oluşabilmekte birkaç güne geçmektedir.

MEZOTERAPİ

Estetik veya tedavi amaçlı bir yöntemdir.50 yılı aşkın bir geçmişi olan mezoterapi cilt için gerekli olan vitamin ve minerallerin özel ilaç haline getirilmesiyle oluşturulan maddelerin cilt altına enjekte edilmesiyle sorunlu alanları onarma görevini görmektedir. Daha canlı daha parlak cilt elde etmek için oldukça başarılı bir işlemdir.

BOTOX

Yüzün çeşitli bölgelerindeki minik kasların uygulanan madde sayesinde kasılmalarının engellenmesi böylece kırışıksız, toparlanmış daha canlı bir cilt elde etmek için botox adı verilen maddenin cilt altına enjekte edilmesidir. Genellikle alın, kazayağı, burun kenarı, boyun kırışıklıkları kaş kaldırma terleme sorunları gibi alanlarda kullanılmaktadır.4-6 ay içerisinde etkisini kaybetmeye başlayacağı için 6 ay -1 yılı içerisinde tekrarı yapılmalıdır.

MİKRODERMABRASYON

Mikrodermabrasyon bir soyma işlemidir. Sorunlu bölgedeki cilt yüzeyinin deriden uzaklaştırma işlemine dayanmaktadır. Akne skar izleri, Cilt lekeleri, derin yara izlerinde, pigmentasyon sorunlarında tercih edilebilir. Cilt enfeksiyonlarında, et benlerinde aktif aknelerde uygulanmaması gerekmektedir. Mikro soyma işlemi olduğu için işlem sonrası güneş ışınlarından uzak durmaya gerekmektedir.

LAZER TEDAVİLERİ

3-6 seans aralıklarla yapılan işlem izlerde, sıkılaşmada, gözeneklerin azaltılmasında ve ince karışlıkların yok edilmesinde etkili bir işlemdir. Tek başına veya farklı cilt yenileme uygulamalarıyla birlikte yapılabilmektedir. Yapılan işlemle birlikte kolojen dokunuzu arttırabilir ;
böylece daha sıkı gençleşmiş bir cildin kapısını aralayabilirsiniz.

DOLGU ENJEKSİYONLAR

Yaş aldıkça yüzdeki yağ miktarı azalmakta yerçekiminin etkisiyle ciltte bir gevşeme yaşanmaktadır. Yüzde en çok uygulanan alanlar elmacık kemikleri, nazolabial çizgileri,dudak ve alın bölgesidir. Dolgu maddesi olarak kişinin kendi vücut yağları kullanılmaktadır. Genellikle bacak iç yüzeyler göbek gölgesi gibi yağdan zengin bölgeler seçilmektedir. Geçiçi dolgular 6 ile 1 yıl arasında kalıcılık suresi bulunmaktadır.                   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.